Τρίτη 15 Απριλίου 2014

Νέοι: Η Κεντρική Ζώνη την 3η θέση

Με γκολ του Βάρκα στο τελευταίο λεπτό της παράτασης, η Κεντρική Ζώνη νίκησε 2-1 τη Νότια και τερμάτισε στην τρίτη θέση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Νέων. Ο ποδοσφαιριστής που σημείωσε το νικητήριο τέρμα είχε ισοφαρίσει και στο 46’ το σκορ, το οποίο μέχρι εκείνο το σημείο είχε διαμορφώσει ο Μπίτρας με τέρμα στο 31’.

2η Ζώνη (Κεντρική): Τσιμουράκος, Τσιμπούκας, Λεοντίου, Μερεντίτης, Ντίνης, Δερμιντζάκης, Δημάς, Παππάς (71’ Παρράς), Βάρκας, Γαλούπης (77’ Σπηλιώτης), Ζήσης (46’ Τρεπεκλής). ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Λύτρας, Καλφούτσος, Σόφιας, Παυλάκης, Βουτσελάς, Αλεξόπουλος.
3η Ζώνη (Νότια): Κουβέλης, Σπηλιώτης Η., Λαζανάς, Κοφσανίδης, Κορνέζος, Λεγάτος (54’ Μπίρμπας), Λάγιος (66’ Μάλαμας), Χατζημιχάλης, Μπίτρας, Θυμιανός, Δέδες (101’ Γιαννόπουλος). ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Πατούλιας, Δημόπουλος, Ανδρεόπουλος, Γαληνάκης, Αυγέρης.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Κοεμτζίδης, με βοηθούς τους Γιώργο Θεοδώρου, Νεόφυτο Δημητριάδη. Καθήκοντα 4ου διαιτητή εκτέλεσε ο Ιωάννης Γκαραγκάνης.