Δευτέρα 25 Αυγούστου 2014

7ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ - ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΚΗΣ

Ποιοτικό ποδόσφαιρο στο 7ο Τουρνουά που οργάνωσε ο ΑΟ Αυλωναρίου στην μνήμη του ιδρυτή του Νίκου Κούκη. Ο Ταμυναίκός, ο Απόλλων Ερέτριας και ο ΑΟ Αυλωναρίου πρόσφεραν ωραίο και ποιοτικό ποδόσφαιρο στους τρεις αγώνες που διεξήχθησαν στο γήπεδο Αυλωναρίου.
Νικητής του Τουρνουά ο Ταμυναϊκός με δεύτερο τον Απόλλωνα Ερέτριας και τρίτο τον οικοδεσπότη ΑΟ Αυλωναρίου.

Συνοπτικά τα απότελέσματα:

Απόλλων Ερέτριας - Ταμυναϊκός         0 -0
ΑΟ Αυλωναρίου - Απόλλων Ερέτριας 0 - 1
Ταμυναϊκός - ΑΟ Αυλωναρίου             2 - 0
Αναλυτικά οι αγώνες:

Απόλλων Ερέτριας - Ταμυναϊκός 0 - 0
Στον πρώτο αγώνα του προγράμματος ο Απόλλων Ερέτριας και ο Ταμυναϊκός σε έναν πολύ καλό αγώνα αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα 0-0.
Παιχνίδι κέντρου στο πρώτο ημίχρονο με σωστά στημένες τις δυο άμυνες δόθηκαν δυνατές μονομαχίες χωρίς να απειληθούν οι δυο τερματοφύλακες

Στην επανάληψη ο ρυθμός ανέβηκε με τον Απόλλωνα να είναι καλύτερος επιθετικά αλλά και ο Ταμυναϊκός ήταν πολύ καλά στημένος και δεν επέτρεπε κινδύνους για την εστία τους. Το τελικό σφύριγμα βρήκε τις ομάδες ισόπαλες με 0 -0

ΑΟ Αυλωναρίου - Απόλλων Ερέτριας 0 - 1
Στον δεύτερο αγώνα του προγράμματος ο ΑΟ Αυλωναρίου και ο Απόλλων Ερέτριας πρόσφεραν εξίσου ποιοτικό ποδόσφαιρο μα τον Απόλλων να είναι πιο επιθετικός και να δημιουργεί ευκαιρίες.
Στο 4' ο Τόρα σημάδεψε το δοκάρι του χροναίου ενώ την ίδια τύχη είχε και δεύτερο σουτ του ίδιου στο 32'.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Απόλλων πέτυχε το νικητήριο του γκολ με κεφαλιά του Παριανού ύστερα από εκτέλεση κόρνερ 0-1

Ταμυναϊκός - ΑΟ Αυλωναρίου   2 - 0
Στον τελευταίο αγώνα του προγράμματος ο  Ταμυναϊκός κατάφερε να προηγηθεί νωρίς στο σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσαλιαγκού Γ στο 3' 1-0.
Ο Ταμυναϊκός που ήταν καλύτερος κατάφερε στο 8' να διπλασιάσει τα τέρματα του με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Αποστόλου 2-0.
Στην επανάληψη το Αυλωνάρι ανέβασε την απόδοση του και το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο χωρίς όμως να αλλάξει το σκορ και η λήξη βρήκε νικητή του αγώνα τον Ταμυναϊκό με 2-0 και νικητή του Τουρνουά..

Μετά την λήξη του αγώνα ακολούθησαν οι απονομές.
Στον  πρωταθλητή Ταμυναϊκό το κύπελλο απένειμε ο Αντιπρόεδρος και γιος του αείμνηστου Ν, Κούκη Γιάννης Κούκης.

Στον δεύτερο Απόλλων Ερέτριας το κύπελλο απένειμε από την ΕΠΣ Ευβοίας το μέλος της Γιάννης Ρέτσας.

Στο ΑΟ Αυλωναρίου το κύπελλο απένειμε το μέλος του Δ/Σ του Ταμυναϊκού Τάσος Κατσινόπουλος.