Κυριακή 14 Δεκεμβρίου 2014

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ - ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ 3 - 2

Παρ΄οτι ο αγωνιστικός χώρος δεν βοηθούσε να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο, οι δυο ομάδες προσπάθησαν και αποζημίωσαν τους φιλάθλους που παρακολούθησαν τον αγώνα. Η Τριάδα επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2 - 0. Ο χορός των τερμάτων άνοιξε με τον Καραντάκη στο 39΄με διαγώνιο σούτ στην δεξιά γωνιά του Αλατζά, μετά από ασίστ του Γκούμα. Ο Παντριαδικός πού έχασε σωρεία ευκαιριών μέχρι την επίτευξη του 1ου τέρματος, (2΄Καραντάκης, 16΄Γκούμας, 38΄Γκούμας (τετ -α τετ ) έχασε και πέναλτι στο 40΄με τον Γκούμα που νικήθηκε πάλι  από τον Αλατζά.

Το 2ο γκολ για τον Παντριαδικό ήρθε στο 45΄μετα την πολύ όμορφη εκτέλεση φάουλ από τον Σαρρή και την ασταθή απόκρουση του Αλατζά ο Γκούμας από πολύ κοντά αυτή τη φορά δεν θα αστοχήσει. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα της Τριάδας μπήκε μουδιασμένα στο γήπεδο και η Δόξα το εκμεταλεύτηκε και έφερε το παιχνίδι στα ίσια με γκολ των Δημάκου (49΄) και Κανελόπουλου (59΄). Ο Παντριαδικός χρειάστηκε μόλις 6΄λεπτά για να συνέλθει και να πάρει πάλι κεφάλι στο σκόρ με δυνατό συρτό σουτ του Γραμματικού(65 ). Η ομάδα της Τριάδας απώλεσε πολλές ευκαιρίες και στο 2ο ημίχρονο για διεύρυνση του σκορ. Η Δόξα παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών δεν μπόρεσε να πάρει τίποτα και από το συγκεκριμένο παιχνίδι και παραμένει στον πάτο της βαθμολογίας ενώ η Τριάδα με αυτή την νίκη ανεβαίνει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α κατηγορίας.