Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου 2016

ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ - ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ 2015 - 2016

ΑΛΛΩΣΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΙΤΣΑ...........!!!!!!!!

Χωρίς να πιάσουν πολύ σπουδαία απόδοση και κάνοντας ίσως την χειρότερη εμφάνιση τους στο φετινό Πρωτάθλημα, η Γυναικεία Ομάδα της Χαλκίδας '' ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ '' πέρασαν νικηφόρα και από την Τρίπολη επικρατώντας της τοπικής ομάδας του ''ΑΡΗ '' με σκορ 0 - 4 ........ακόμα και με την απουσία των τριών βασικών παικτριών τους ( Τσόκου , Κηρίκου και Τροχούτσου ) οι '' ΠΟΛΕΜΙΕΣ '' της Χαλκίδας δεν έδειξαν να χωλαίνουν από την απουσία τους , παρ' όλο που δεν έπιασαν σπουδαία απόδοση..........άλλωστε και οι αντίπαλες τους δεν κατάφεραν να τους δημιουργήσουν κανένα απολύτως πρόβλημα αφού η κατοχή μπάλας και στα δύο ημίχρονα ήταν, ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ 80 %, ΑΡΗΣ 20%..................στο 40΄ λεπτό άνοιξε το σκορ η ομάδα της Χαλκίδας με τον ΤΣΟΡΙ
( Αφροδίτη Μανίτα ) με απ' ευθείας σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή ύστερα από εκτέλεση κόρνερ της Μαριαλένας Οικονόμου..........με αυτό το σκορ πήγαν στα αποδυτήρια στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες........

Σην επανάληψη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 53΄ λεπτό η Μαριαλένα οικονόμου με ένα ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας με αυτό τον τρόπο το σκορ 0 - 2 ...........η Οικονόμου που στο παιχνίδι αυτό ήταν και η αρχηγός για την ομάδα της Χαλκίδας , έδειξε για ακόμη μία φορά, ότι αρχίζει πλέον να πατάει καλά μέσα στον αγωνιστικό χώρο και να βρίσκει σιγά - σιγά τον καλό της εαυτό.........δεν είναι τυχαίο άλλωστε που σε αυτό τον αγώνα ήταν και η καλλίτερη παίχτρια των '' ΑΒΑΝΤΙΔΩΝ '', αφού έκανε ότι ήθελε μέσα στην αντίπαλη περιοχή όταν έπαιρνε την μπάλα στα πόδια της............στο 70΄ λεπτό και ύστερα από εκτέλεση κόρνερ της Οικονόμου, η Βασιλική Δημητριάδη
( πρώτη σκόρερ του πρωταθλήματος ) και σαν σε ρυθμούς προπόνησης βρέθηκε μέσα στα καρέ της αντίπαλης ομάδας και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Αποστολοπούλου, διαμορφώνοντας το σκορ σε
0 - 3.......στο 88΄ λεπτό η Οικονόμου πασάρει στο ύψος της μεγάλης περιοχής στην Δημητριάδη η οποία με πολύ όμορφη ασίστ τακουνάκι τροφοδοτεί την επερχόμενη Μανίτα ( ΤΣΟΡΙ ) η οποία χαλαρά ανέβασε τον πίνακα του σκορ σε 0 - 4 .......... οι καλύτερες με διαφορά παίκτριες για την ομάδα της Χαλκίδας στο παιχνίδι αυτό ήταν, η Πριγκίπισσα του Γηπέδου Μαριαλένα Οικονόμου η οποία χόρευε τις αντίπαλες παίκτριες σε ρυθμούς '' Σάμπα '', όποτε έπαιρνε την μπάλα στα πόδια της και τις έκανε ότι ήθελε , η πρώτη σκόρερ του φετινού πρωταθλήματος Βασιλική Δημητριάδη και το Μαμούνι ( Αγλαϊα Χατζηλιώντα ) η οποία για ακόμη μία φορά βρισκόταν σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του γηπέδου κυνηγώντας παντού όλες τις φάσεις του αγώνα.........κάτω από την εστία των '' ΠΟΛΕΜΙΩΝ '' της Χαλκίδας έκατσε για πρώτη φορά το καινούριο απόχτημα των '' ΑΒΑΝΤΙΔΩΝ '' Χριστίνα Πετσετάκη η οποία αποκτήθηκε πρόσφατα απο τον Α.Ο. '' ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΥ '', ενώ ντεμπούτο έκανε και η νεαρή Θωμαή Δάρλα η οποία προέρχεται από τις Ακαδημίες
των '' ΑΒΑΝΤΙΔΩΝ ''...........το παιχνίδι παρακολούθησε και ο Πρόεδρος του Γυναικείου Ποδοσφαίρου της Ε.Π.Ο. κ. Νικόλαος Μπρούζος............η Γυναικεία Ομάδα της Χαλκίδας '' ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ '' ευχαριστεί την ομάδα
του '' ΑΡΗ - ΤΡΙΠΟΛΗΣ '' για την άψογη φιλοξενία τους και τους εύχετε καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα...........!!!!!!!!
Την Αποστολή στην Τρίπολη ακολούθησαν οι παίκτριες : Χριστίνα Πετσετάκη , Αναστασία Τζαφέρη , Ζωή Χριστοδούλου , Νικολέτα Αρκουλή, Χαρά Νενέ , Χρυσάνθη Βόλη , Αγλαϊα Χατζηλιώντα , Αικατερίνη Τσιρδάνη , Μαριαλένα Οικονόμου , Αφροδίτη Μανίτα , Βασιλική Δημητριάδη , Ελεάνα Τουλούμη , Άσπα Παγώνη , Αγγελική Χριστοφορίδου Παναγιώτα Λιάσκου , Βασιλική Μάλλιαρη, Παναγιώτα Κόκκινου , Θωμαή Δάρλα , ενώ στο ταξίδι ακολούθησε και παρευρέθηκε στις εξέδρες του Δημοτικού Γηπέδου '' ΦΙΛΙΚΩΝ '' η τιμωρημένη Ροσάνα Τσόκου, προκειμένου να ενισχύσει ψυχολογικά τις συμπαίχτριες της..........!!!!!!!!!