Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2016

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ 2 - 1

Την πρώτη του νίκη σημείωσε ο Όλυμπος Γυμνού επικρατώντας του Αστέρα Βατώντα με 2-1 σε ένα αγώνα όπου οι φιλοξενούμενοι έχαναν τα γκολ  αλλά οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη και μάλιστα με ανατροπή στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Μοιρασμένος ξεκίνησε ο αγώνας στο πρώτο ημίωρο που οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη ευκαιρία όταν ο Ρουμπής τετ-α-τετ με τον γκολκίπερ του Βατώντα δεν κατάφερε να τον πλασάρει.

Η απάντηση του Αστέρα ήρθε τρία λεπτά αργότερα στο 33' όταν ο Γιαννουκάκος εκμεταλλεύτηκε λάθος των αμυντικών και άνοιξε το σκορ με κεφαλιά 0-1.
Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή και έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες να διευρυνθούν το σκορ την μία στο 48' με τον Κούκουρα και την άλλη στο 55' με τον Δεληγιώργη που εξουδετέρωσε με εξαιρετικές επεμβάσεις ο Γιαννούλης.
Μετά το 75' ο Όλυμπος ανέβασε απόδοση και κατάφερε στο 80' να ισοφαρίσει με γκολ που σημείωσε ο Ρουμπής 1-1.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αργύρης πέτυχε την ανατροπή με το γκολ που σημείωσε και έδωσε στον Όλυμπο την πρώτη νίκη και τους τρεις βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα.