Τετάρτη 29 Μαρτίου 2017

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1 - 1 ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ

Σε ένα πολύ καλό  παιχνίδι που έγινε στο Πάρκο Του Λαού ανάμεσα στους παλαίμαχους της ΑΕΚ Χαλκίδας και του Εθνικού Πειραιά , οι φάσεις μπροστά και στις δυο εστίες ήταν πολλές αλλά τελικά το αποτέλεσμα ήταν ισόπαλο 1  - 1.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Εθνικού ήταν καλύτερη και κατάφερε να προηγηθεί με τον Παπαχρονη ο οποίος με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το  0 - 1 .

Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής της ΑΕΚ Χναρης έκανε αλλαγές ,η ομάδα ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με ένα καταπληκτικό γκολ του Μαγκιδακη ο οποίος έκανε το 1 - 1  που ήταν και το τελικό σκορ.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ  ( Χναρης )   Λουκας - Γεραντωνης - Μπουρλιδης - Καπνισης - Κουκουβινος - Βασιλειαδης - Παλαιολογος - Χριστοδουλου - Παπαιωαννου - Αγγελατος - Ραπτης.  ( επαιξαν )
Γατοπουλος  - Αβερκιαδης - Γλωσιωτης - Βελισαρακος - Μωισιδης - Κεβρεκιδης - Μαγκιδακης - Παρισης - Ζαχαριας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ   Γιαλεσακης - Σεμερτζιδης - Δημητριου - Τερλελης - Παπαχρονης - Κατσικογιαννης - Σταματακης - Ναστοπουλος - Χανα - Τζακακος - Αθανασιαδης - Βουρδουμης - Χορτσας - Ζερβουδακης .