Τετάρτη, 13 Ιουνίου 2018

ΤΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ MUNDIAL 2018

Αποτέλεσμα εικόνας για μθνδιαλ 2018
Αυριο 14 Ιουνίου ξεκινά στη Ρωσία το φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο και η ΕΡΤ θα μεταδώσει φυσικά όλους τους αγώνες. Κοινώς, 24 ώρες απομένουν για να γίνει η σέντρα στο Ρωσία - Σαουδική Αραβία, το εναρκτήριο ματς της διοργάνωσης, που θα διεξαχθεί στο Luzhniki Stadium της Μόσχας, το γήπεδο όπου θα γίνει και ο τελικός της 15ης Ιουλίου. Το Κοντά Στα Σπορ σας παρουσιάζει κατ’ αποκλειστικότητα το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ 2018.
Καθημερινά θα υπάρχουν εκπομπές, από τις 23:00 στην ΕΡΤ1 για δύο ώρες (εκτός κι αν έχει ματς στις 22:00, άρα θα ξεκινά τα μεσάνυχτα) αλλά και στην ΕΡΤ3, στις 17:00 και για μία ώρα.



Γενικώς στη δημόσια τηλεόραση ετοιμάζουν… μεγάλα πράγματα ενόψει Μουντιάλ, ειδικά με την υβριδική τεχνολογία που καθιερώνει η ΕΡΤ, αλλά και μέσω διαδικτύου. Νεότερα, προσεχώς…
Αναφορικά με τις μεταδόσεις, όλες… ανήκουν στην ΕΡΤ1 πλην της τελευταίας αγωνιστικής κάθε ομίλου, που τα ματς διεξάγονται την ίδια ώρα και θα… επιστρατευτεί και η ΕΡΤ2. Αξίζει να σημειωθεί πως την τρίτη ημέρα του παγκοσμίου κυπέλλου, στις 16 Ιουνίου (ημέρα Σάββατο), η δράση ξεκινά στις 13:00 και ολοκληρώνεται τα μεσάνυχτα, καθώς διεξάγονται τέσσερις αγώνες.
ΤΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ 2018


Πέμπτη 14/618:00 Ρωσία – Σαουδική ΑραβίαΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 15/615:00 Αίγυπτος – ΟυρουγουάηΕΡΤ1Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Παρασκευή 15/618:00 Μαρόκο – ΙράνΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 15/621:00 Πορτογαλία – ΙσπανίαΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Σάββατο 16/613:00 Γαλλία – ΑυστραλίαΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 16/616:00 Αργεντινή – ΙσλανδίαΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 16/619:00 Περού – ΔανίαΕΡΤ1Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 16/622:00 Κροατία – ΝιγηρίαΕΡΤ1Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Κυριακή 17/615:00 Κόστα Ρίκα – ΣερβίαΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Κυριακή 17/618:00 Γερμανία – ΜεξικόΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 17/621:00 Βραζιλία – ΕλβετίαΕΡΤ1Rostov Arena, Ροστόβ
Δευτέρα 18/615:00 Σουηδία – Νότια ΚορέαΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 18/618:00 Βέλγιο – ΠαναμάςΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Δευτέρα 18/621:00 Τυνησία – ΑγγλίαΕΡΤ1Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Τρίτη 19/615:00 Κολομβία – ΙαπωνίαΕΡΤ1Mordovia Arena, Σαράνσκ
Τρίτη 19/618:00 Πολωνία – ΣενεγάληΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Τρίτη 19/621:00 Ρωσία – ΑίγυπτοςΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 20/615:00 Πορτογαλία – ΜαρόκοΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 20/618:00 Ουρουγουάη – Σ. ΑραβίαΕΡΤ1Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 20/621:00 Ιράν – ΙσπανίαΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Πέμπτη 21/615:00 Δανία – ΑυστραλίαΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 21/618:00 Γαλλία – ΠερούΕΡΤ1Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Πέμπτη 21/621:00 Αργεντινή – ΚροατίαΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 22/615:00 Βραζιλία – Κόστα ΡίκαΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 22/618:00 Νιγηρία – ΙσλανδίαΕΡΤ1Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Παρασκευή 22/621:00 Σερβία – ΕλβετίαΕΡΤ1Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Σάββατο 23/615:00 Βέλγιο – ΤυνησίαΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 23/618:00 Νότια Κορέα – ΜεξικόΕΡΤ1Rostov Arena, Ροστόβ
Σάββατο 23/621:00 Γερμανία – ΣουηδίαΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 24/615:00 Αγγλία – ΠαναμάςΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Κυριακή 24/618:00 Ιαπωνία – ΣενεγάληΕΡΤ1Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Κυριακή 24/621:00 Πολωνία – ΚολομβίαΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Δευτέρα 25/617:00 Ουρουγουάη – ΡωσίαΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 25/617:00 Σ. Αραβία – ΑίγυπτοςΕΡΤ2Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Δευτέρα 25/621:00 Ισπανία – ΜαρόκοΕΡΤ1Mordovia Arena, Σαράνσκ
Δευτέρα 25/621:00 Ιράν – ΠορτογαλίαΕΡΤ2Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Τρίτη 26/617:00 Δανία – ΓαλλίαΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τρίτη 26/617:00 Αυστραλία – ΠερούΕΡΤ2Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 26/621:00 Νιγηρία – ΑργεντινήΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 26/621:00 Ισλανδία – ΚροατίαΕΡΤ2Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 27/617:00 Νότια Κορέα – ΓερμανίαΕΡΤ1Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Τετάρτη 27/617:00 Μεξικό – ΣουηδίαΕΡΤ2Kazan Arena, Καζάν
Τετάρτη 27/621:00 Σερβία – ΒραζιλίαΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 27/621:00 Ελβετία – Κόστα ΡίκαΕΡΤ2Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Πέμπτη 28/617:00 Σενεγάλη – ΚολομβίαΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 28/617:00 Ιαπωνία – ΠολωνίαΕΡΤ2Volgograd Arena, Βολγκογκράντ
Πέμπτη 28/621:00 Αγγλία – ΒέλγιοΕΡΤ1Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Πέμπτη 28/621:00 Παναμάς – ΤυνησίαΕΡΤ2Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 30/617:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 30/621:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 1/717:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/721:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 2/717:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 2/721:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Rostov Arena, Ροστόβ
Τρίτη 3/717:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 3/721:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 6/717:00 ΠροημιτελικόςΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 6/721:00 ΠροημιτελικόςΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 7/717:00 ΠροημιτελικόςΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Σάββατο 7/721:00 ΠροημιτελικόςΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 10/721:00 ΗμιτελικόςΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 11/721:00 ΗμιτελικόςΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Σάββατο 14/717:00 Μικρός τελικόςΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Κυριακή 15/718:00 ΤελικόςΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα

Δεν υπάρχουν σχόλια: