Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2016

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ 2 - 1 ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

0 - 1

Στο 8' από παράλληλη πάσα του Χρήστου Ζουρμπουλή, ο Τσιαμπαλής με πλασέ έκανε το 0-1 για την "Μπάρτσα".

ΚΟΛΥΜΠΗΣΑΝ ΣΤΟΝ ΕΥΒΟΙΚΟ

Κολύμπησαν στον Ευβοϊκό και κόντρα στο ρέμα .  Οι συμμέτοχες αρκετές αλλά λίγοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να περάσουν την γέφυρα. Ένας αγώνας που απαιτούσε δύναμη - προπόνηση και ψυχικά αποθέματα για να μπορέσει κάποιος να κολυμπήσει κόντρα στα δυνατά ρέματα του Ευρίπου.

Γ.Σ.Αυλίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας στον τελικό του “Γ.Τσομάκας”

Με ένα μεγάλο ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και το οποίο κέρδισε η ΑΓΕΧ απέναντι στον Τελεθριακό και μια εύκολη νίκη-πρόκριση της Αυλίδας επί του Απόλλωνα Χαλκίδας, ολοκληρώθηκε η 1η μέρα του τουρνουά “Γ.Τσομάκας” που διοργάνωσε για 3η χρονιά ο Γ.Σ.Αυλίδας στη μνήμη του πρώην παίκτη της που έφυγε πρόωρα από τη ζωή.
Έτσι λοιπόν, αύριο στον μικρό τελικό θα παίξουν ο Τελεθριακός με τον Απόλλωνα Χαλκίδας και στον μεγάλο τελικό ο διοργανωτής Γ.Σ.Αυλίδας θα βρει απέναντι του την ΑΓΕ Χαλκίδας.

ΑΟ Ν ΑΡΤΑΚΗΣ - ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 2 - 0

Το δυο στα δυο πέτυχε η ομάδα της Αρτάκης σήμερα στο Νίκος Κίλιμπας με αντίπαλο την ομάδα του ΑΠΚΟ Δροσιάς με σκορ 2-0
Καλύτερη σε ολη την διάρκεια του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι επικράτησαν δίκαια παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο.
Από την άλλη η φιλοξενούμενοι είχαν μια μέτρια εμφάνιση απειλώντας ουσιαστικά μόνο μια φορά την εστία του Τσάμαρη.
Στο 11΄ο Μαντάς με ωραία κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους υστέρα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Μπαλαμπάνης 1-0.

ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ

Ο Ιάσων Αυγής πραγματοποίησε μία ακόμη μεταγραφική κίνηση ενόψει της ενίσχυσης του ρόστερ του.
Ο λόγος για τον Βασίλη Κοροβέση, ο οποίος έρχεται από την Χαλκίδα και είναι αδερφός του γνωστού ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης Νίκου Κοροβέση.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 - 1 Ο ΑΓΩΝΑΣ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με ωραίο ποδοσφαιρικό ρυθμό η ΑΕΚ Χαλκίδας κατάφερε και πέρασε το εμπόδιο του Ηρακλή Ψαχνών με σκορ 0-1 και σκόρερ τον συνήθη ύποπτο Δημήτρη Βεζιρτζόγλου στο 85ολεπτό.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με του καλύτερους οιωνούς αφού είχε από την αρχή ένα γρήγορο ρυθμό με την ΑΕΚ Χαλκίδας να έχει την  πρωτοβουλία των κινήσεων στον αγωνιστικό χώρο. Βέβαια η πρώτη φάση ήρθε από τον Ηρακλή Ψαχνών  στο 17ο λεπτό όταν σε σέντρα του Ντουμά ο Χασαπίδης έβαλε την προβολή αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα ώστε να ανοίξει το σκορ.

Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2016

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 - 1 ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΕΝΤΡΑ - ΘΕΑΤΕΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 - 1 ΑΠΡΟΣΚΛΗΤΟΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ

Δυο φόρες ένας τετράποδος φίλος τις μπάλας διέκοψε τον αγώνα στα Ψαχνά θέλοντας να συμμετέχει και αυτός στο ματς . Και τις δυο φορές οι παίκτες τον έβγαλαν έξω για να συνεχισθεί το παιχνίδι.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 - 1 ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

84 λεπτό του αγώνα και ο Δημήτρης Βεζιρτζογλου με ωραία ατομική προσπάθεια και με πλασέ πάνω από τον τερματοφυλακα Ανδρουτσο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και δίνει την νίκη στην ομάδα του.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 - 1 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ !!!

Λίγο πριν την σέντρα και κατά την διάρκεια του ( γυρίσματος ) του νομίσματος για το ποιος θα πάρει σέντρα, ο διαιτητής κύριος Ντουρας έστριψε το κέρμα και αυτό έκατσε όρθιο στο χορτάρι . Οπότε ο διαιτητής αναγκάστηκε να ξανακάνει την διαδικασία. Γίνονται όλα στο ποδόσφαιρο.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ

Ένα δυνατό τεστ υπήρξε για τον Ηρακλή Χαλκιδας  σε φιλική αναμέτρηση με τον Ηρακλή. Για την ιστορία ο αγώνας έληξε 2-2 με τις δυο ομάδες να μην παίζουν πέμπτο σετ.
Τα σετ
23-25,25-21,25-27,25-19

Πρώτη Τάπια στα "κυανόμαυρα"- BIENVENIDO HERNY

Την πρώτη του φωτογραφία με την φανέλα του ΗΡΑΚΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ KINGS έβγαλε ο νέος διαγώνιος των "κυανόμαυρων" Ένρυ Σαντάνα Ομάρ Τάπια (HenrySantanaOmarTapia).
Ο Δομηνικανός παίκτης της Χαλκίδας προσγειώθηκε στη Θεσσαλονίκη μετά από πολύωρο ταξίδι από τον Άγιο Δομήνικο και είχε την ευκαιρία να γνωριστεί και να συνομιλήσει με το νέο του προπονητή Σπύρο Γκολίτση και τον τιμ μάνατζερ της ομάδας Σταύρο Σφυρίδη.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ

Η αναγκη ενίσχυσης της μεσοεπιθετικής γραμμής του ΑΟ Χαλκίς είναι δεδομένη βάσει του μηδέν ενεργητικού που έχει παρουσιάσει στους δυο αγωνιστικές του πρωταθλήματος, αλλά και της δυσκολίας στη δημιουργία φάσεων στην αντίπαλη εστία. Για τον λόγο αυτό οι "νερατζούρι" συνεχίζουν τις μεταγραφές με την απόκτηση του Οδυσσέα Γεωργιάδη.

Ο 24χρονος μεσοεπιθετικός αγωνίστηκε τη περασμένη σεζόν σε Κηφισιά (μέχρι τον Ιανουάριο) και την ΑΕ Καραϊσκάκης όπου έμεινε ελεύθερος στις αρχές Αυγούστου. Στο παρελθόν έχει φορέσει και τη φανέλα του Ατρόμητου Πειραιά. Ο Γεωργιάδης προπονήθηκε την Παρασκευή  υπό τις οδηγίες του Τίμου Καβακά και παρότι υπάρχει συμφωνία με τη διοίκηση δεν έχει υπογράψει ακόμα δελτίο.

Σήμερα υπάρχει φιλικό παιχνίδι με τον Εθνικό αφού η ομάδα της Χαλκίδας έχει ρεπό αυτή την αγωνιστική.

ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΦΙΛΙΚΟ

Ακόμα ένα φιλικό στα πλαίσια της προετοιμασιας έδωσε ο Ηρακλής Χαλκίδας . Αγωνίστηκε στο Αιγίνιο και έδειξε καλό πρόσωπο με τον Σπύρο Γκολιτση να χρησιμοποιεί όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του.
Το Κοντα Στα Σπορ βρέθηκε στο Αιγινιο και  για δυο σετ παρακολουθησαμε την ομάδα του Ηρακλή. Η ομάδα του Σπύρου Γκολιτση πήρε τα δυο πρώτα σετ με πολύ καλή εμφάνιση.

Από τις Αβαντίδες Χαλκίδας (16 χρόνια) στον ΟΦΗ: Ασπρόμαυρη και η πρωταθλήτρια Κική Κηρύκου

Νέα σπουδαία μεταγραφή για τη γυναικεία ομάδα του συλλόγου με την δυναμική αμυντική μέσο.
Την απόκτηση της Κικής Κηρύκου ανακοίνωσε την Πέμπτη το απόγευμα (22/09) ο γυναικείος ΟΦΗ. Η επί 16 χρόνια παίκτρια των Αβαντίδων Χαλκίδας και πρωταθλήτρια πέρυσι στη Β’ Εθνική θα φοράει την ασπρόμαυρη φανέλα τη νέα περίοδο, βοηθώντας με την εμπειρία της και σε συνεργασία με το υπόλοιπο σύνολο του Ζαφείρη Λατσούδη να επιτευχθεί η δεύτερη σερί άνοδος στα μεγάλα σαλόνια.