950  ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ  - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝ. 1  &  OVER

951   ΛΟΝΓΚΦΟΡΝΤ  -  ΝΤΑΝΤΑΛΚ    2  & OVER & OVER 3.5

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ - ΑΧΑΙΚΗ 2 - 3

ΑΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ - ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 2 - 1

Οι «κυανόλευκοι» του Βελεστίνου είχαν δηλώσει πως δεν τους ενδιέφερε το κύπελλο, με τον Λάκη Μπακάλη να χρησιμοποιεί πολλούς παίκτες με μικρή συμμετοχή στο πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη-πρόκριση, αλλά οι «κυανόλευκοι» κέρδισαν τις εντυπώσεις. Η Ιστιαία προηγήθηκε στο 20′ όταν ο Ηλιόπουλος έβγαλε τη σέντρα και ο προωθημένος Πουταχίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Ο Ρήγας είχε μια καλή στιγμή με τον Χίσα στο 26′ (κεφαλιά άουτ).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1 - 3 ΣΕΤ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ Νο2

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1 - 3 ΣΕΤ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ Νο 1

ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ .....................

Χρήστος Σεφερλης - Κώστας Λαγος  .....πως προσέχει ο ένας τον άλλον είναι υπέροχο !!!!!!

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 0 - 0 ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 0 - 0 ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΕΝΤΡΑ - ΕΞΕΔΡΑ

ΑΚΟΜΑ ΒΑΖΟΥΝ ΓΚΟΛ............

Η σημερινή πρεμιέρα των Αβαντίδων στην Α' Εθνική μετατράπηκε σε εφιάλτη. Tαξίδεψαν στη Θεσσαλονίκη για να παίξουν με τον πρωταθλητή και Κυπελλούχο ΠΑΟΚ και ο δικέφαλος δεν έδειξε κανέναν οίκτο σκορπίζοντας με 14-0 τις Χαλκιδέες.

Τα γκολ του αγώνα: Στο 4' η Σακελλάρη το 1-0, στο 7' η Κακαμπούκη το 2-0, στο 29' η Σακελλάρη το 3-0, στο 31' η Ντιμιτρίγεβιτς το 4-0, στο 34' η Παντελιάδου το 5-0, στο 40' η Ντιμιτρίγεβιτς το 6-0 (σκορ ημιχρόνου), στο 49' η Γιάννου το 7-0, στο 54' η Ντιμιτρέγεβιτς (χατ τρικ) το 8-0, στο 56' η Γεωργίου το 9-0, στο 61' η Καλτσίδη το 10-0, στο 66' η Σαχινίδου το 11-0, στο 72' η Γιάννου το 12-0, στο 77' η Μπραμέ το 13-0 και στο 87' πάλι η Μπραμέ το τελικό 14-0.

Και μη χειρότερα...

ΝΙΚΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ - ΗΡΘΕ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΑΠΗΛΘΕ ...........

Άδοξο φινάλε είχε η τέταρτη θητεία του Νίκου Παντέλη στον πάγκο του ΑΟ Χαλκίς. Ο "αγαπημένος" προπονητής των Χαλκιδέων φιλάθλων αποχαιρέτησε τον ΑΟΧ με τον δικό του ξεχωριστό τρόπο κι ενώ ...πρόλαβε να καθίσει στον πάγκο σε δύο ματς, με τον Φωστήρα για το πρωτάθλημα και με την Αχαϊκή -χθες Κυριακή- για το Κύπελλο.
Μετά το τέλος του αγώνα όμως, ο ...ξενερωμένος από τις τελευταίες εξελίξεις Νίκος Παντέληςξεκαθάρισε τη θέση του, καθώς είναι τοις πάσι γνωστό ότι δεν μασάει τα λόγια του.

ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με το παρών θα θέλαμε να διαμαρτυρηθουμε για την απαράδεκτη διαιτησία του κυρίου Χουλιαρα ο οποίος κυριολεκτικά κατέστρεψε τον σημερινό αγώνα και εξοργισε με τις ατελειωτες καρτες ολους τους παρευρισκομενους , με το φιλικό σωματείο του Αυλωναριου.

ΠΑΡΕΛΘΟΝ Ο ΜΠΑΛΑΝΟΣ ??

Σύμφωνα με πληροφορίες ο Σταμάτης Μπαλανος είναι παρελθόν από τον πάγκο της ομάδας του ΑΠΚΟ Δροσιάς. Μετα απο το άσχημο ξεκίνημα της ομάδας στο πρωτάθλημα η διοικηση είναι σε αναζήτηση νέου τεχνικού. Ήδη στο τραπέζι έχουν πέσει δυο - τρία ονόματα και περιμένουμε τις εξελίξεις.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 2 - 2

Πολυ ωραίο ματς είχαμε στο γήπεδο του Βασιλικού για την 5η αγωνιστική του πρωταθληματος της Α κατηγορίας Ευβοίας.  Ληλας Βασιλικού και  Ηρακλής Ψαχνών αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2 - 2 με τον Ηρακλή να προηγείται 2  - 0 στο πρώτο ημίχρονο και τον Ληλα να φέρνει το ματς στα ίσια στο δεύτερο μέρος.
Ο Μαναριτσας ήταν αυτός που με δυο προσωπικά γκολ έδωσε το προβάδισμα για τον Ηρακλή Ψαχνών,  Στο 31' μπήκε ταχύτατα στην περιοχή και με διαγώνιο βολέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Τρία λεπτά αργότερα (34'), ο ίδιος, πήρε την μπάλα μετά από ωραίο συνδυασμό των συμπαικτών του, μπήκε πάλι στην περιοχή του Λήλα και με νέο σουτ πανηγύρισε το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016

ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΝΕ ΤΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ .............VIDEO

Όταν εκεί που λες ότι μπαίνει το γκολ επεμβαίνει ο τερματοφυλακας και καθαρίζει την φάση .
Δείτε τις καλύτερες αποκρούσεις.

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΦΡΑΣΗ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 3 - 0 ΣΕΤ

Την δική του φετινή επίσημη πρεμιέρα έκανε σήμερα Σαββάτο ο Ολυμπιακός. Οι Πειραιώτες στον όμιλο που διεξάγεται στην Χαλκίδα επικράτησαν με 3-0 (26-24, 25-13, 25-18) της Κηφισιάς και ξεκίνησαν με το δεξί το Λιγκ Καπ. Η ομάδα του Μπόσκαν δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο σετ το οποίο πήρε στις λεπτομέρειες και μετά δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα να φτάσει με άνεση στη νίκη.
Μια νίκη που ουσιαστικά της δίνει και το εισιτήριο για το φάιναλ φορ της Κύπρου, καθώς δεν υπάρχει περίπτωση να χάσει από τον νεοφώτιστο Ηρακλή Χαλκίδας στο τρίτο και τελευταίο ματς του συγκεκριμένου ομίλου. Ο αγώνας όπως αναφέραμε κρίθηκε στο πρώτο σετ, όταν ο Ολυμπιακός παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 12-5 κατάφερε να το κατακτήσει.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 4 - 0 ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 4 - 0 ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΕΝΤΡΑ - ΘΕΑΤΕΣ

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ 4 - 0 ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 27 λεπτό του αγώνα  ο Βεζιρτζογλου  με ωραία προσπάθεια και σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και 1  - 0  για την ΑΕΚ .

ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΠΟΡ

Σαββατοκυριακο και το ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΠΟΡ το  πρώτο και μοναδικό στην αθλητική ενημέρωση θα βρίσκεται στα γήπεδα για να σας μεταφέρει  εικόνες και ειδήσεις για ότι θα παίζεται στους αγωνιστικούς χώρους και έξω από αυτούς.

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ...................ΓΙΝΕΤΑΙ

Κατά την διάρκεια της προθέρμανσης στον χθεσινό αγώνα Βόλεϊ ανάμεσα στον Ηρακλή Χαλκίδας και στην Κηφισιά, είδαμε κάτι που δεν το περιμέναμε.
Οι παίκτες της Κηφισιάς έκαναν ( ζέσταμα ) με ποδόσφαιρο ( κορόιδο ) , και όχι τίποτα άλλο ήταν και πολύ καλοί με τα πόδια .