Παρασκευή 25 Μαΐου 2018

ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ - ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2 - 4 ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΛΙΚΑ

Μια στροφή πριν το τέλος των αγώνων στους ομίλους του Πρωταθλήματος Δικηγορικών Συλλόγων , η ομάδα της Χαλκίδας πέτυχε σπουδαία νίκη εκτός έδρας με την ομάδα του Δημοσθένη και σκορ 2 - 4.
Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Ταύρου με την ομάδα της Χαλκίδας να μπαίνει μπροστά στο σκορ με 2 γκολ του Κώστα Χαλβατζη . Το 0 - 3 για την Χαλκιδα έγινε στο 30 λεπτό με την ομάδα του Δημοσθένη να  κάνει το 2  - 3 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι ήταν δυνατό με την Χαλκιδα να σημειώνει γκολ, με τον Ζαχαρια να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από πολύ ωραία ατομική προσπάθεια και ( Λομπα ) .
Οι πανηγυρισμοί των Χαλκιδέων για την πρόκριση στα τελικά του Πρωταθλήματος που θα γίνει στην Κοζάνη συνεχίστηκαν μέχρι και την επιστροφή της ομάδας στην Χαλκιδα.
Την τελευταία αγωνιστική οι Δικηγόροι Χαλκίδας αγωνίζονται εντός έδρας με την ομάδα των Τρικάλων.

Πανηγυρισμοί από τον σκόρερ Χαλβατζη  ο οποίος σκόραρε  μετά από αρκετό καιρό και μάλιστα σημείωσε 2 γκολ.

0 - 2

0 - 3

Το καταπληκτικό γκολ του Ζαχαρια που με ωραία προσπάθεια έστειλε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων κάνοντας το 2 - 4.