Παρασκευή 11 Μαΐου 2018

REGIONS CUP - ΤΕΛΙΚΟΣ 2018 - ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΡΕΒΑΝΣ

Την Κυριακή 13 /5 / 2018  η ομάδα της Εύβοιας αντιμετωπιζει την Ξάνθη στον τελικό του Regions Cup .
Οι δυο αντίπαλοι έχουν ξαναβρεθεί σε τελικό της ίδιας διοργάνωσης το 2016 ( 7 Μαΐου )   όπου η Ξάνθη σαφώς καλύτερη είχε πάρει την κούπα με 2 - 0.

Με γκολ του Καραγκιόζη στο 37 λεπτό και στο 53 λεπτό με γκολ του Κοτοπουλου η Ξάνθη πήρε την νίκη.  Έτσι  ο φετινός τελικός θα είναι και μια ευκαιρία για την ομάδα της Εύβοιας να πάρει την ρεβάνς και να είναι αυτή που θα σηκώσει το κύπελλο.

Οι  τότε ενδεκάδες των ομάδων Εύβοιας και  Ξάνθης

ΕΥΒΟΙΑ: Μόνος, Ρούσσος (46' Τζάβρας), Πιλάτης, Καραμπάς, Κοκκάλας, Ξιφαράς, Καλοχωρίδης, Καραχάλιος, Καραντάκης (53' Μακαντάσης), Κούρτης, Μήτρου (60' Γιαννουκάκος).

ΞΑΝΘΗ: Ρούφος, Μπουνταγκίδης, Αλ. Σαρηγιαννίδης, Τζαμπάζ, Αλή Γκιουνγκιόρ, Κ. Τουργαϊδης, Π. Σαρηγιαννίδης (85' Ζάϊκος), Μαυρόπουλος, Στ. Τουργαϊδης, Καραγκιόζης (90' Μπουρλόγλου), Κοτόπουλος (60' Κυριαζίδης).