Τρίτη 28 Οκτωβρίου 2014
Δευτέρα 27 Οκτωβρίου 2014
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 4ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ FOOTBALL LEAGUE
Με τις έδρες δύο παιχνιδιών να μένουν κενές μέχρι… νεοτέρας, η Ένωση της Β’ Εθνικής ανακοίνωσε το πρόγραμμα της 4ηςαγωνιστικής των δύο ομίλων της κατηγορίας.
Τα παιχνίδια αυτή τη φορά θα γίνουν σε τρεις δόσεις, αφού δεν ορίστηκε κανένα το Σάββατο (1/11), πλην όμως για τα δύο δευτεριάτικα (3/11) Παναχαϊκή – Ερμιονίδα και Καλλιθέα – Απόλλων Σμύρνης θα υπάρξει και νέα ανακοίνωση, προκειμένου να οριστούν οι έδρες.
Από εκεί και πέρα, επισημοποιήθηκε η αλλαγή έδρας και στο Αχαρναϊκός - ΑΕΚ, το οποίο αντί για το Μενίδι θα γίνει στη Ριζούπολη.
Από εκεί και πέρα, επισημοποιήθηκε η αλλαγή έδρας και στο Αχαρναϊκός - ΑΕΚ, το οποίο αντί για το Μενίδι θα γίνει στη Ριζούπολη.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις:
1ος όμιλος
Κυριακή (2/11)
15.00: Επισκοπή – Ηρακλής Ψαχνών (Γήπεδο Γάλλου)
15.00: Άλιμος – Παναιγιάλειος (Γήπεδο Καισαριανής)
15.00: Πανηλειακός – Χανιά (Γήπεδο Πύργου)
15.00: Αχαρναϊκός - ΑΕΚ (Γήπεδο Ριζούπολης) ΟΤΕ TV
Δευτέρα (3/11)
15.00: Παναχαϊκή – Ερμιονίδα (-)
18.00: Καλλιθέα – Απόλλων Σμύρνης (-) ΟΤΕ TV
Σημείωση: α) Η ΠΑΕ ΦΩΣΤΗΡ, δεν αγωνίζεται (έχει ρεπό).
β) Τα γήπεδα τέλεσης των αγώνων ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2005 – ΑΕ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ και ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ, θα γνωστοποιηθούν έγκαιρα με νεότερο έγγραφο.
ΑΝΩ - ΚΑΤΩ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ
Άνω κάτω στον Ηρακλή Ψαχνών μία μέρα πριν από το ματς με την ΑΕΚ για το Κύπελλο. Οι Νάκας, Ράντι, Χατζηστάμου και Πολίτης υπέπεσαν σε πειθαρχικό παράπτωμα και αποκλείστηκαν από την αποστολή που θα αναχωρούσε την Τρίτη (27/10) για την Αθήνα, για το ματς με την ΑΕΚ (19.30).
Μέσα σε αυτά θα πρέπει να προστεθούν και οι τραυματισμοί των Βασίλη και Χρήστου Πατσατζόγλου, αλλά και του Νίκου Μελίσσα. Ο Τσιμόντζι ίσως να βρίσκεται στην αποστολή που θα γίνει γνωστή ανήμερα του ματς.
Πηγή: flnews.gr
ΜΑΤΙΝΑ ΡΕΤΣΑ - ΜΗΝΥΜΑ
Καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλή δύναμη σε όλους μας!!!
Στον απόηχο του χθεσινού ντέρμπυ θέλω να συγχαρώ τον Τάσο Αυλωνίτη διότι άρπαξε κυριολεκτικά την ευκαιρία που του δόθηκε και πετυχαίνοντας το χρυσό γκολ για τους ερυθρόλευκους έκανε υπερήφανους εκτος από την ομάδα του, τους γονείς του αλλά και την ΕΥΒΟΙΑ!!! Τάσο μπορείς και περισσότερα, εμείς που σε γνωρίζουμε!!! Προσωπικά σου εύχομαι πολύ γρήγορα με τις ικανότητες που έχεις να βρεθείς στην Εθνική Ελλάδος!!!!
ΚΑΘΑΡΙΣΕ Ο ΤΑΣΟΣ .............
ΤΑΣΟΣ ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ
Για το αν προωθείται συνέχεια: «Ανέβαινα όχι σε όλες τις φάσεις. Είχα ....
σκοράρει στο φιλικό με την Ντιναμό και αυτό ήταν το δεύτερο».
Για τους στόχους του: «Πρώτα από όλα να έχουμε υγεία και εγώ και όλοι. Το όνειρό κάθε Έλληνα ποδοσφαιριστή είναι να κληθεί στην Εθνική. Τα βήματα θα πρέπει να είναι αργά και σταθερά οπότε το σημαντικό είναι να καθιερωθώ στον Ολυμπιακό».
Για το θέαμα του αγώνα: «Τα ντέρμπι είναι νευρικά, η ατμόσφαιρα ηλεκτρισμένη Παναθηναϊκός μας περίμενε στο μισό γήπεδο και προσπαθούσαμε να κάνουμε αντεπίθεση».
Κυριακή 26 Οκτωβρίου 2014
ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ....................
Ολο και πιο δύσκολη γίνεται η δουλειά μας στα γήπεδα με τις αποφάσεις της ΕΠΣΕ , που παίρνουν οι άνθρωποι της διοίκησης για το καλό του Ευβοϊκού ποδοσφαίρου.
Στο γήπεδο της Δροσιάς όπου βρεθήκαμε για να καλύψουμε το σημερινό ντέρμπι με τον Ολυμπιακό Χαλκ. και κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες, μας προσκόμισαν ο παρατηρητης του αγώνα και οι διαιτητές ένα χαρτί με μια απόφαση της ΕΠΣΕ. Στο τέλος της ενημέρωσης που αφορά τους διαιτητές υπάρχει μια υποσημείωση η οποία αναφέρει .
Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΩΝ ΜΜΕ ( ΓΙΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Η ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ) ΔΕΝ ΘΑ ΔΥΣΧΕΡΕΝΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ , ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΓΚΟΥΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΒΟΗΘΩΝ.
ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚ. 1 - 1 Ο ΑΓΩΝΑΣ ΦΩΤΟ
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ Σεγκος - Αργυρης - Μπακατσελος
ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ Ντουμανης - Τσουτης Ρ. - Ματζουνης - Κηπιωτης - Τσουτης Θ. - Κατσικαρος - Σπυροπουλος - Ριτσα ( 78 Αντωνοπουλος ) - Παναγιωτακος ( 63 Μπαιμπακης ) - Λιφο - Βουλωμενος ( 68 Σαλεμ )
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚ. Γκογκος - Μεταξας Γ. - Μεταξας Ν - Τσολακος - Μουσαι - Καρο - Τζαβρας - Μαστροκωστας - Σκριβανος ( 65 Ευσταθιου ) - Δασκος ( 82 Αγγελατος ) - Παπαδεδες ( 90 Τσακουλης )
ΠΑΜΕ ΓΗΠΕΔΟ
A ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
26-10-14 | 12:00 | ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ - ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ | Σκύρου | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ - ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ | Μακρυκάπας | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΡΩΤΕΥΣ Σ.Φ.Χ. | Δροσιάς | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΣ ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ - ΑΟΦ ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ | Προκοπίου Νέο | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΠΣ ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ - ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ | Τριάδας | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΟ ΑΥΛΙΔΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΥ & ΑΟ ΙΣΤΙΑΙΑΣ | Βαθέος Αυλίδας | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ - ΦΣ ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ | Δημ. Στ. Χαλκίδας | - |
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
26-10-14 | 15:15 | ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ - ΣΚΕΠΑΣΤΗ | Κηρίνθου | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΟ ΠΑΠΑΔΩΝ - ΑΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ | Βασιλικών | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΟ ΑΡΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ - ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ | Αγ. Άννας | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΟΣ - ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ | Τσαλίκη-Παπίλα | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΥΡΙΠΟΥ - ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ | Πάρκο Λαού | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΟ ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΟ ΖΑΡΑΚΩΝ | Νεοχωρίου | - |
26-10-14 | 14:00 | ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ - ΑΕ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ | Καρύστου | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ - ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ | Κοσκίνων | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΟ ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ - ΑΟ ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ | Αμαρύνθου | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥ - ΑΟ ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ | Πρασίνου | - |
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
26-10-14 | 11:00 | ΕΛΛΗΝΙΚΑ - ΑΠΣ ΒΥΖΑΝΤΙΟ Ν. ΠΥΡΓΟΥ | Ελληνικών | - |
26-10-14 | 11:00 | ΟΠΑ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ - ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΛΤΡΩΝ | Αιδηψού | - |
26-10-14 | 12:00 | ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ΚΕΡΑΣΙΑΣ - ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ ΡΟΒΙΩΝ | Κερασιάς | - |
26-10-14 | 11:30 | ΑΟ ΚΑΜΑΡΙΩΝ - ΠΑΟ ΛΙΧΑΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ | 0-3 (α.α |
26-10-14 | 11:30 | ΠΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΟ ΚΑΜΑΡΕΣ | Πάρκο Λαού | - |
26-10-14 | 12:00 | ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ | Μακρυμάλλης | - |
26-10-14 | 11:30 | ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ & ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ | Βρύσης | - |
26-10-14 | 12:00 | ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ - ΑΙΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ | Αγ. Λουκά | - |
26-10-14 | 15:15 | ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΝΟΔΡΙΟΥ - ΑΟ ΚΑΝΗΘΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ | Μονοδρίου | - |
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΗΣΩΝ - ΜΙΚΤΕΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ - ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΩΝ 0 - 1
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ Καλαματας - Μιχαηλιδης - Νεγρης
ΚΥΚΛΑΔΕΣ Μανδηλαρας - Γεραρδης - Βουτσινος ( 46 Κανκουρας ) - Λεγακης - Καραφυλλακης - Πριντεζης - Πρεβολης - Κωνσταντινιδης - Φωσκολος ( 55 Μπομπαι ) - Γκετσι ( 70 Γκοκα ) - Δεγαιτας
ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ Καλανδριουνης - Αρετογλου - Νικολης - Κουτος - Χατζηδημητριος - Μαγιογλου ( 57 Μπιλης ) - Τουνης ( 70 Αυγουστακης ) - Αγαλερης - Καραντακης - Αριφης - Τζανακακης
Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΑΛΙΜΟΣ 0 - 0
Τη δεύτερη σερί ισοπαλία μακριά από την έδρα του πήρε ο Άλιμος, καθώς το ματς με τον Ηρακλή Ψαχνών ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ (0-0).
Οι νεοφώτιστοι προέρχονταν από το 1-1 της περασμένης Τετάρτης ενάντια στην Καλλιθέα, οπότε είναι προφανές πως μόνο ικανοποίηση μπορεί να υπάρχει στο «στρατόπεδο» της ομάδας του Σωκράτη Οφρυδόπουλου, μια κάθε βαθμός είναι πολύτιμος στη μάχη για την παραμονή στην κατηγορία.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Ευβοιώτες να είναι πολύ επιθετικοί και με τον Γουόρντεν να αστοχεί με πλασέ στο 3' και να μην βρίσκει τον στόχο στο 5' μετά από κόρνερ του Νάκα.
ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Α Κατηγόρία
ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 0 - 2
Β Κατηγόρία
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ - ΒΟΥΤΑΣ 7 - 2
ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ - ΑΟ ΩΡΕΩΝ 1 - 2
ΑΕΚ ΝΕΟΥ ΠΥΡΓΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΜΝΗΣ 4 - 1
ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ 1 - 0
ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ - ΕΡΜΗΛΙΟΣ 0 - 1
ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ - ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠ 2 - 2
ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ - ΠΑΟ ΚΑΝΗΘΟΥ 3 - 0
ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑΣ 1 - 1
ΑΟ ΑΤΤΑΛΗΣ - ΑΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 3 - 3
ΑΟ ΤΡΑΧΗΛΙΟΥ - ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ 1 - 1
ΕΥΒΟΪΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 0 - 2
Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΣΠΑΘΑΡΙ/ΚΑΛΥΒΙΑ - ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ 3 - 2
ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ - ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟΣ 2 - 0
ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΑΟ ΣΤΡΟΦΥΛΛΙΑΚΟΣ 4 - 2
ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ 0 - 0
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΥΤΙΚΑ -- ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΚ 0 - 1
ΑΟ ΚΡΙΕΖΩΝ - ΑΟ ΕΡΑΠΟΣ 3 - 1
ΠΑΜΕ ΓΗΠΕΔΟ
Β ΕΘΝΙΚΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΑΛΙΜΟΣ ( 17.00 )
ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΑΛΙΜΟΣ ( 17.00 )
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
25-10-14 | 16:00 | ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ - ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ | Λουκισίων |
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
25-10-14 | 16:00 | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ - ΒΟΥΤΑΣ | Ιστιαίας | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΠΣ ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ - ΑΟ ΩΡΕΩΝ | Πηλίου | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΕΚ ΝΕΟΥ ΠΥΡΓΟΥ - ΠΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΜΝΗΣ | Νέου Πύργου | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ - ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ | Αιδηψού | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ - ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ | Αλεξάνδρου | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ/ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ - ΑΕ ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ | Βαθέος Αυλίδας | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ Ν. ΛΑΜΨΑΚΟΥ - ΠΑΟ ΚΑΝΗΘΟΥ | Νέας Λαμψάκου | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ | Πάρκο Λαού | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΟ ΑΤΤΑΛΗΣ - ΑΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ "Ο ΑΠΟΛΛΩΝ" | Μακρυκάπας | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΟ ΤΡΑΧΗΛΙΟΥ - ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ | Τραχηλίου | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΑΟ ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ | Αγ. Νικολάου | - |
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
25-10-14 | 16:00 | ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΠΑΘΑΡΙΟΥ-ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΑΟ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ | Σπαθαρίου | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΣ ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ - ΑΣ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟΣ | Κεχριών | - |
25-10-14 | 16:30 | ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΟΣΙΑΣ - ΣΤΡΟΦΥΛΛΙΑΚΟΣ | Δροσιάς | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ | Πάλιουρα | - |
25-10-14 | 16:00 | ΑΟ ΠΙΣΣΩΝΑ - ΑΠΣ ΣΤΑΥΡΟΥ | Πισσώνα | - |
Εγγραφή σε:
Αναρτήσεις (Atom)