Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2015

Έφυγε» ο Μάκης Σαλιάρης

Στη γειτονιά των αγγέλων βρίσκεται ο Μάκης Σαλιάρης κι ο κόσμος των ελληνικών αγώνων είναι πλέον φτωχότερος, χάνοντας έναν διαχρονικό πρωταθλητή.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ - ( ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ) Ο ΜΑΡΙΝΟΥ

Τελικά η καθυστέρηση στη μεταγραφή του Γιάννη Μαρίνου που την είχαμε σίγουρη δεν ήταν για τυπικούς λόγους, καθώς πριν από λίγο ο ποδοσφαιριστής υπέγραψε στον Παναργειακό αφήνοντας στα κρύα του Λουτρού τη Χαλκίδα. "Τη Δευτέρα λύνονται τα συμβόλαια των επαγγελματιών" είχε πει ο Πέτρος Δημητρίου την προηγούμενη εβδομάδα για τον 23χρονο μεσοεπιθετικό τον οποίο μάλιστα θεωρούσε δεδομένο για την αποστολή στη Ζάκυνθο.

Λουτράκι-Ηρακλής Ψαχνών
Βικτωράτος, Κοτζαμανίδης, Μητάκος (Πειραιά)

Λεβάντε-Χαλκίς ΑΟ
Κουφογιάννης (Φωκίδας), Σπανός, Σιδέρης (Αχαΐας)

Καλαμάτα-Παναργειακός
Δραγάτης, Τσαλίκογλου, Γουρνιάς (Ανατολικής Αττικής)

Παναρκαδικός-Σπάρτη
Γκάμαρης, Λεοντακιανάκος, Γούναρης

Δόξα Ν. Μανωλάδας-Ερμιονίδα
Ρούσσος-Μπεκερτζής, Κωνσταντίνου, Γκαρτζονίκας (Πρέβεζας)

Κανάρης Χίου-Παμβουπρασιακός
Λέκας (Λέσβου), Χαλβατζάκος, Καρακελές (Πειραιά)

Βύζας-Αιολικός
Παπαβασιλείου (Δωδεκανήσου), Βασιλάκης, Μπατζιόπουλος (Αθηνών)

ΕΠΣΕ - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ -

ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ Μ.Μ.Ε. ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Ε.Π.Σ. ΕΥΒΟΙΑΣ ανακοινώνει ότι όλοι οι εκπρόσωποι των Μ.Μ.Ε. (για ενημέρωση , μετάδοση & φωτορεπορτάζ) θα πρέπει να τηρούν τα παρακάτω:

 Δεν θα βρίσκονται ανάμεσα από τους πάγκους των ομάδων (γηπεδούχου & φιλοξενούμενης) , ούτε πίσω από τους βοηθούς.

 Θα βρίσκονται στην πλευρά απέναντι από τους πάγκους (όχι από την πλευρά του βοηθού), καθώς και στην περιοχή πίσω από τα τέρματα (κατά μήκος της περιοχής).

Η μη τήρηση των παραπάνω θα επιφέρει κυρώσεις, καθώς και την ανάκληση της άδειας ελεύθερης εισόδου, από την Ε.Π.Σ. ΕΥΒΟΙΑΣ.

Η  ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕ ΜΠΑΛΑ

ΔΕΙΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ

ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ - ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 2 - 1

Η Μακρυκάπα πέτυχε τη πρώτη νίκη της σεζόν επικρατώντας του Παντριαδικού με 2-1 και έδειξε ότι βρίσκεται σε φάση ανάκαμψης. Οι "λύκοι" έδειξαν αγωνιστικό σθένος, γύρισαν ένα παιχνίδι που βρέθηκαν να χάνουν από το 3ο λεπτό, προκρίθηκαν στους 16 του κυπέλλου και πήραν παράλληλα ρεβάνς για την ήττα στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Ζαούρης που ήταν μόνιμη απειλή κινδύνου για την εστία του Ντελέκου, Αυτός ήταν που κέρδισε το πέναλτι από όπου προήλθε η ισοφάριση, με δικό του γκολ σφράγισε τη νίκη της ομάδας του.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ - ΤΑΜΥΝΑΙΚΟΣ 1 - 2

Νίκη πρόκριση πήρε ο Ταμυναϊκός μέσα στο Αυλωνάρι με 2-1 σε ένα αγώνα όπου ο Ταμυναϊκός ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο και σημείωσε δυο γκολ απέναντι στο Αυλωνάρι που είχε παθητικό ρόλο. Λίγο πριν την λήξη όμως του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι μείωσαν και μπήκαν δυνατά στην επανάληψη αλλά δεν κατάφεραν να κάνουν ευκαιρίες και μετά το 65' ο Ταμυναϊκός επέβαλε και πάλι τον ρυθμό του και είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ - ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1 - 1 ( παρατ. 2 - 2 ) ( πεν . 4 - 2 )

Στα πέναλτι πήρε την πρόκριση ο Απόλλων Παραλίας σε ένα δυνατό αγώνα που οι γηπεδούχοι κατάφεραν να τον φέρουν στο ίσια δυο λεπτά πριν την λήξη της παράτασης και να οδηγήσουν την πρόκριση στην διαδικασία των πέναλτι.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 29' με σκόρερ τον Κατσίμπρα 1-0.
Η ΑΕ Χαλκίδας αντέδρασε και κατάφερε να φέρει τον αγώνα στα ίσια στο 86' με αυτογκόλ των αμυντικών στην προσπάθεια τους να αποκρούσουν 1-1.

Τετάρτη 14 Οκτωβρίου 2015

AEK ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Τρεις μεταγραφές έκλεισε η ΑΕΚ Χαλκίδας η οποία ενισχύεται σημαντικά .
Πρόκειται για τον Βασίλη Μπελίτσο από την Αρτάκη (αμυντικός και βασικό στέλεχος του ΑΟΝΑ ), τον Μανώλη Φτούλη  από την Ερμήλιο (επιθετικός και βασικός  της Μικτής Νέων) αλλά και τον Σεϊντάρασι Ενέρτ  από τα Λουκίσια,

ΣΧΟΛΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΣΟΥΛΗ ΠΑΠΠΑ

ΔΕΙΤΕ ΤΟ VIDEO

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ 2 - 0 ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ 2 - 0 Η ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ Η ΚΟΚΚΙΝΗ

Στο 43 λεπτό γίνεται η φάση του αγώνα   με τον Μπαλαμπανη της Καστελλας  να σουτάρει ο Μόνος με διπλή φοβερή απόκρουση να σώζει την εστία του από βέβαιη παραβίαση και τους παίκτες της Καστελλας να διαμαρτυρωνται στο διαιτητή ότι η μπάλα πέρασε την γραμμή του τέρματος. Εκεί οι διαμαρτυρίες έγιναν πολύ έντονες και προς τον βοηθό με τον Ταψη της Καστελλας να βλέπει την κόκκινη κάρτα για εξύβριση .

Αρνητικά απάντησε ο ΔΟΑΠΠΕΧ στην ΑΕΚ Χαλκίδας για το δημοτικό

Αρνητική ήταν η απάντηση του ΔΟΑΠΠΕΧ στο αίτημα της ΑΕΚ Χαλκίδας προκειμένου να διεξαχθεί στο δημοτικό στάδιο Χαλκίδας ο Κυριακάτικος αγώνας με την ΑΕ Ιστιαίας. Όπως προκύπτει από την απάντηση του οργανισμού ο λόγος της άρνησης έχει να κάνει με τη προφύλαξη του αγωνιστικού χώρου ο οποίος είναι ιδιαίτερα βεβαρυμένος από τη (πολύ) βροχή που έπεσε τη Κυριακή.

Παραίτηση Μακαρίου από την ηγεσία του ΣΦΧ

Την παραίτηση του από την ηγεσία του συνδέσμου φιλάθλων Χαλκίδας "Τρελά Nερά" υπέβαλε ο Σταύρος Μακαρίου. Στην επιστολή της παραίτησης του επικαλείται αυξημένες υποχρεώσεις και έλλειψη χρόνου που δεν του επιτρέπουν να συνεχίσει να προσφέρει τις υπηρεσίες του. Να υπενθυμίσουμε ότι στο διάστημα της παρουσίας του ως επικεφαλής του συνδέσμου προχώρησε σε πρωτοπόρες ενέργειες με συναντήσεις με τον δήμαρχο, τον αστυνομικό διευθυντή, και τον αντιπερειάρχη, δίνοντας το στίγμα ενός σύγχρονου και "καθαρού" συνδέσμου.