Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016

Γ . Σ. ΚΥΜΗΣ

Σας ενημερώνουμε ότι,σήμερα  Δευτέρα 3/10/2016 στις 16:00 θα διεξαχθεί η «Media Day» της ΚΑΕ Γυμναστικός Σύλλογος Κύμης SEAJETS ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Basket League. Οι παίκτες και το τεχνικό επιτελείο της ομάδας μας θα είναι στην διάθεση  των εκπροσώπων των Μ.Μ.Ε. στο κλειστό της Κανήθου στην Χαλκίδα. Θα είναι πραγματικά χαρά μας όσοι δημοσιογράφοι επιθυμούν να δώσουν του παρών, για να γνωρίσουν από κοντά τα μέλη του Γυμναστικού Συλλόγου Κύμης SEAJETS και να τους θέσουν τις ερωτήσεις τους.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 3 - 2 ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟΣ

Στο τελευταίο ματς του τουρνουά βόλεϊ που έγινε την Κυριακή στο κλειστό της Κανήθου, ο Ηρακλής Χαλκίδας ...κάρφωσε με 3-2 τον Παναθηναϊκό, σημειώνοντας μια μεγάλη νίκη, έστω και σε φιλικό επίπεδο, έχοντας πρωταγωνιστή τον Ταπια.
Οι νεοφώτιστοι στην Α1 κέρδισαν το πρώτο σετ που πήγε πόντο-πόντο, αλλά στο επόμενο οι πράσινοι  ισοφάρισαν σε 1-1 κυριαρχώντας σε ...όλα.
Στο τρίτο σετ η ομάδα της Χαλκίδας επέδειξε σοβαρότητα και πάθοςκαι ς φίλους της που πήγαν στην Κάνηθο ξαναπήραν το προβάδισμα μετά από ένα πολύ δυνατό σετ.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 3 - 2 ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ Νο2

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 3 - 2 ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ Νο 1

ΑΟ ΘΗΒΑΣ - ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 1 - 0 ΗΤΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ

Η Θηβα άφησε πίσω της τη βαριά ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής στον Ταύρο και έφτασε στη πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα με 1-0 επί της Χαλκίδας. Η νίκη στο ντέρμπι της στερεάς είναι σημαντική για τους γηπεδούχους καθώς θα τους βοηθήσει να βρουν ρυθμό και αυτοπεποίθηση για τη συνέχεια, ενώ για τους Ευβοιώτες η ήττα αυτή είναι το "κύκνειο άσμα" για πρόσωπα και για όνειρα.

Ο Γιώργος Λάμπρου, ο Γιώργος Μόνος, ο Νίκος Ευσταθίου, ο Θανάσης Τσατσαρώνης, ο Κώστας Σπανός και ο Βασίλης Τσομπάνης βρέθηκαν αντιμέτωποι με το παρελθόν τους και κατάφεραν να το νικήσουν. Οι Βοιωτοί μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και μόλις στο 12΄ πέτυχαν το γκολ της νίκης με τον Αργυρίου να νικά τον Μπαμπανιώτη. Ο τερματοφύλακας του ΑΟΧ καράτησε την ομάδα του στο παιχνίδι με επεβάσεις στις προσπάθειες των Τσομπάνη και Αργυρίου.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 4 - 0 ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 4 - 0 ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 20 λεπτό μετά από προσπάθεια και πάσα του Βεζιρτζογλου ο Αγγελατος με πλασέ ανοίγει το σκορ και  1  - 0  για την ΑΕΚ Χαλκίδας.

Καβακάς: Ομάδα εντελώς διαφορετική!

Ο τεχνικός του ΑΟ Χαλκίδας αναφέρθηκε στη φιλοσοφία πάνω στην οποία δουλεύει τους νερατζούρι, αλλά και στη βελτίωση που προσδοκά με τη ενσωμάτωση κάποιων πρωτοκλασάτων στελεχών.

Δύο στατιστικού χαρακτήρα στοιχεία που παρατηρεί κανείς για λογαριασμό του ΑΟ Χαλκίδας, αν ρίξει μία ματιά στον βαθμολογικό πίνακα του 3ου ομίλου, είναι η χαμηλή συγκομιδή και η«ανομβρία» στο επιθετικό κομμάτι. Είναι στοιχεία, ωστόσο, που δεν ανησυχούν καθόλου τονΤιμόθεο Καβακά, ο οποίος γνωρίζει καλύτερα από τον καθένα, ως καθ' ύλην αρμόδιος, ότι με τη δουλειά που γίνεται στους νερατζούρι και με τους ποδοσφαιριστές που πρόκειται να ενσωματωθούν, τα -καλύτερα- αποτελέσματα σύντομα θα έρθουν. Ο 44χρονος τεχνικός μίλησε για τη φιλοσοφία που επιχειρεί να εμφυσήσει στους νερατζούρι, τονίζοντας παράλληλα πως είναι ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας του μέχρι τώρα, με δεδομένες τις συνθήκες κάτω από τις οποίες έγιναν οι αγώνες με Παναρκαδικό και Αστέρα Αμαλιάδας.

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ - ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 - 2

Σε ένα παιχνίδι που είχε θέαμα και πολλά γκολ η εξοχή Προποντίδα φιλοδώρησε με 6 γκολ την ομάδα της ΑΕ Χαλκίδας.
Ο Αθανασίου  στο 10 λεπτό έκανε το 1  - 0  για την Προποντίδα ενώ στο 15 λεπτό ο Αρβανακος ισοφάρισε για την ΑΕ Χαλκίδας. Η ομάδα του Τάκη Ακριτιδη ανέβασε την απόδοση της και σε διάστημα 12 λεπτών σημείωσε τρία γκολ. Στο 34 ο Ζουρμπουλης  το 2  - 1  στο 36  ο Νερουτσος το 3  - 1 , ενώ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου στο 43 ο Τσιαμπαλης έκανε το 4  - 1.
Στο Δεύτερο ημίχρονο η ΑΕ Χαλκίδας με τον Δεληγιάννη και με εύστοχο χτύπημα πέναλτι μείωσε σε 4 - 2 , Στο 80 ο Σιμιτζης για την Προποντίδα έκανε το 5 - 2 και στο 88  ο Τσιαμπαλης έκλεισε το σκορ κάνοντας το 6 - 2.

Σάββατο 1 Οκτωβρίου 2016

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΠΑΟΚ 0 - 3 ΤΟΥΡΝΟΥΑ 2016 ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ Νο 2

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΠΑΟΚ 0 - 3

Στην δεύτερη μέρα του τουρνουά προετοιμασίας που γίνεται στο κλειστό της Κανήθου, ο διοργανωτής Ηρακλής Χαλκίδας αντιμετώπισε τον πρωταθλητή ΠΑΟΚ. Μπορεί ο  «δικέφαλος του Βορρά» να επικράτησε με 3-0 σετ, όμως το συγκρότημα του Σπύρου Γκολίτση στάθηκε πολύ καλά ειδικά στα δυο πρώτα σετ. Με τέτοια δυνατά τεστ η ομάδα της Εύβοιας αποκομίζει σημαντικές εμπειρίες και βγαίνουν χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της έναρξης της Volleyleague που θα γίνει στις 22/10, με το νεοφώτιστο Ηρακλή να θέλει να παρουσιάσει ένα ανταγωνιστικό σύνολο στο πρωτάθλημα. Τα σετ του αγώνα: 25-21, 25-23 και 25-17.

Το τουρνουά ολοκληρώνεται την Κυριακή (2/10) με τον Ηρακλή Χαλκίδας να αντιμετωπίζει στις 18:00 τον Παναθηναϊκό του Δημήτρη Ανδρεόπουλου. Και αυτή η αναμέτρηση θα μεταδοθεί ζωντανά από το STAR Κεντρικής Ελλάδας.

ΠΕΡΑΣΕ Η ΚΥΜΗ ΣΤΟΥΣ 8

Ο Γ. Σ.  Κύμης ήταν αυτός που πήρε το εισιτήριο για τους "8" του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ομάδα του Βασίλη Μπρατσιάκου άλωσε τη Νέα Σμύρνη, κερδίζοντας τον Πανιώνιο με 77-73.

Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν ουσιαστικά την προσωπικότητα των ξένων τους, αλλά και την ψυχραιμία που είχαν στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης, εκεί όπου οι παίκτες του Νίκου Οικονόμου έκαναν την απέλπιδα προσπάθεια για την ανατροπή. Η Κύμη κράτησε όμως τα ηνία και χάρη τη νίκη της προκρίθηκε στα προημιτελικά, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει -εκτός έδρας- τον Άρη σε νοκ άουτ αναμέτρηση (5/10).

ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΗΣ ΚΑΝΗΘΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Στις  18.00   ο Ηρακλής Χαλκίδας αντιμετωπιζει  τον ΠΑΟΚ στον δεύτερο αγώνα του Τουρνουά που γίνεται στο Κλειστό της Κανηθου.
Όλοι οι φίλαθλοι θα πρέπει να βρεθούν στο γήπεδο για να παρακολουθησουν την ανανεωμένη ομάδα του Ηρακλή και να χειροκροτησουν τους παίκτες του Σπύρου Γκολιτση  που θα παρουσιασθουν για πρώτη φορά μπροστά στο κοινό της Χαλκίδας.

ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1 - 3 ΣΕΤ

O Παναθηναϊκός ήταν ο νικητής στο ματς με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ που άνοιξε την αυλαία του τουρνουά, το οποίο διοργανώνει ο Ηρακλής Χαλκίδας για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν στο κλειστό της Κανήθου. Οι «πράσινοι» του Δημήτρη Ανδρεόπουλου επικράτησαν του περσινού πρωταθλητή με 3-1. Τα σετ με γηπεδούχο τον «δικέφαλο», ο οποίος αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες: 20-25, 20-25, 25-22, 22-25.

Για τον ΠΑΟΚ δεν έπαιξε ο Γκόμεζ. Ο προπονητής του, Γιάννης Καλμαζίδης, επέλεξε να αγωνιστεί ο Χάρης Σακόγλου ως διαγώνιος, ενώ στα πρώτα δυο σετ έπαιξε βασικός λίμπερο ο Κωνσταντινίδης και από το 3ο και μετά μπήκε ο Γκαράς. Ο Σαφράνοβιτς έρχεται την ερχόμενη  Δευτέρα, ενώ οι Ανδρεάδης, Τερζής είναι με την Εθνική ομάδα στην Ισπανία.

Ο Παναθηναϊκός είχε πιο πάθος στο παιχνίδι. Η παλιά φουρνιά παικτών με τη νέα φαίνεται πως έχει δέσει μιας και όλοι είναι από την αρχή στην διάθεση του Δημήτρη Ανδρεόπουλου.

Το Σάββατο στις 6 το απόγευμα ο Ηρακλής Χαλκίδας θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ και την Κυριακή, την ίδια ώρα, θα διασταυρώσει τα ξίφη του με τον Παναθηναϊκό. Και τα δύο παιχνίδια θα έχουν απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από το STAR Κεντρικής Ελλάδας.

Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2016

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΥΒΟΙΑΣ

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ - ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ
ΒΡΑΚΑΣ ΧΡΥΣ. -    ΠΑΠΠΑΣ ΑΓΓ. - ΜΙΧΕΛΗΣ ΑΝΤ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ - ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ
ΚΑΣΟΜΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡ. - ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ. - ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘ.

ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ -ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ

ΣΕΓΚΟΣ ΓΕΩΡ. - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΟΣ ΚΩΝ. - ΔΑΛΛΑΣ ΚΩΝ.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΠΣ ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ

ΛΑΜΠΡΟΥ ΓΕΩΡ. - ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΒΑΣ. - ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝ.     -

ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ -ΛΗΛΑΣ
ΝΤΟΥΡΑΣ ΕΥΣΤΡ. - ΔΕΛΧΑΣ ΠΕΡ. - ΜΗΤΡΟΛΙΟΣ ΙΩΑΝ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ
ΦΩΤΗΣ ΣΤΕΛ.- ΧΑΤΖΗΚΑΜΑΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚ. - ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡ.     -

ΑΟ ΑΥΛΙΔΑΣ - ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ
ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΔΗΜ. - ΠΡΙΟΝΑΣ Δ. - ΦΕΡΓΑΔΗ ΧΡ.

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Σήμερα Παρασκευή  30  / 9  / 2016   στο Κλειστό Κανηθου στις 18.00  ξεκινάει το Τουρνουά Βόλεϊ Ανδρών που διοργανώνει ο Ηρακλής Χαλκίδας .
Η διοικηση το τεχνικό τιμ και οι παίκτες του Ηρακλή κάνουν κάλεσμα σε όλους τους φιλάθλους να γεμίσουν τις κερκίδες στο Κλειστό και να χειροκροτησουν την καινούργια ομάδα του Ηρακλή Χαλκίδας που φέτος θα αγωνίζεται στα σαλόνια της  Α Κατηγορίας Βόλεϊ.