Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2016

ATHLETICO TUCUMAN - BOCA JUNIORS 2 - 2 ΙΣΟΠΑΛΟ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Σε ένα γεμάτο γήπεδο που δεν έπεφτε καρφίτσα καθώς τα εισιτήρια είχαν πουληθεί εδώ και  πολλές μέρες πριν , η Αθλετικο Τουκουμαν και η Μποκα παρουσίασαν φοβερό θέαμα με γκολ και με το αποτέλεσμα να μένει στο 2  - 2 .
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον τρόπο που ονειρεύτηκε η Μπόκα. Μια υπέροχη πάσα  στα πόδια του Pavón που μόνος  στην κενή εστια  σούταρε για να ανοίξει το σκορ στο José Fierro ( 0 - 1 ) . Ωστόσο, η γηπεδούχος  έφτασε στην ισοπαλία με  τον Zampedri ( 1 - 1) , σε ένα δυνατό πρώτο ημίχρονο και από τις δυο ομάδες που ήθελαν την νίκη. Έτσι με το  1-1 πήγαν στα αποδυτήρια.

ΕΜΕΙΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΠΑΛΑ ..............

Και για πείτε, ρε παιδιά. Τι θα πρέπει να γράψουμε τώρα ?? Να σταθούμε στο ωραίο ποδόσφαιρο που βλέπουμε ? Θα μας πουν γραφικούς. Να πούμε για τα όσα εξωαγωνιστικά γίνονται ? Θα πουν πως ρίχνουμε λάδι στη φωτιά. Να αναφερθούμε στη διαιτησία; Θα μας  κατηγορήσουν και πάλι.  Να πούμε για την κατάντια του ελληνικού ποδοσφαίρου; Θα μας αποκαλέσουν Μάρθα Βούρτση. Να λέμε ότι στο γήπεδο βρίσκονται 500 φίλαθλοι ενώ είναι στην πραγματικοτητα 200 ? Και ενώ λες την αλήθεια  να μας κατηγορούν ότι δεν βοηθάμε την ομαδα.

HAPKIDO - ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Το  HAPKIDO  είναι ένα πρόγραμμα εκπαίδευσης πολεμικών τεχνών για όλες  τις ηλικίες , αλλά ιδανικό και για παιδιά . Βοηθά στην αντιμετώπιση της λεκτικής αλλά και της σωματικής βίας στο σχολείο και όχι μόνο.
Η σχολή HAPKIDO βρίσκεται στην Χαλκίδα,   Χαινα 46 και Δελαγραμματικα .  Εκπαιδευτής Λωμης Νίκος  τηλ για πληροφορίες  6972718332.

ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΥΒΟΙΑΣ

ΣΚΕΠΑΣΤΗ  - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ

ΑΙΔΗΨΟΣ  - ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ  -  ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

ΑΟ  ΑΥΛΙΔΑΣ  -  ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ

ENOIKIAZETAI ΚΤΗΡΙΟ

Ενοικιάζεται  κτήριο  στην Λεωφ. Χαινα  & Δελαγραμματικα στην Χαλκίδα.
Ισόγειο  - 1ος όροφος - 2ος όροφος  80 τετραγωνικά . Με ασανσέρ  8 ατόμων και με διαρρύθμιση φροντιστηριου. Υπάρχει η δυνατότητα για ενοικίαση ξεχωριστά του κάθε ορόφου.
Πληροφορίες  Απόστολος Αβερκιαδης   6988710696

ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Oι Αβαντίδες Χαλκίδας, μετά τη συντριβή στην πρεμιέρα από τον ΠΑΟΚ με 14-0 εκτός έδρας, γνώρισαν νέα βαριά ήττα για τη 2η αγωνιστική της Α΄ Εθνικής. Στο γήπεδο της Αυλίδας η ομάδα της Εύβοιας έχασε από τις Αμαζόνες Δράμας με 7-0. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:

ΛΑΡΙΣΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ3-1
ΑΒΑΝΤΙΔΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ0-7
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ1-1
ΑΡΗΣ - ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ0-3
ΡΕΠΟ: ΠΑΟΚ

Ο ΝΤΑΒΟΡ ΓΙΑΚΟΒΛΕΒΙΤΣ ΣΤΟΝ ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ

Πριν από λίγο  ο Νταβορ Γιακοβλεβιτς ήρθε σε συμφωνία με την διοικηση του ΑΠΚΟ Δροσιάς αναλαμβάνει την τεχνική ηγεσία της ομάδας.

ΠΗΡΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΒΑΘΜΟ Η ΑΕ ΙΣΤΙΑΙΑΣ

Σπουδαία ευκαιρία να παραμείνει κοντά στην κορυφή και να αυξήσει την απόστασή της από τους διώκτες της έχασε η Νίκη Βόλου, παραχωρώντας ισοπαλία (2-2) στην ουραγό Ιστιαία στο «Π. Μαγουλάς».

Οι κυανόλευκοι μπορεί να ήταν κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, πλήρωσαν όμως ακριβά τα λάθη στην αμυντική λειτουργία δίνοντας την ευκαιρία στο συγκρότημα του Μίκι Τσίρκοβιτς να κατακτήσει τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα.

Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ - ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ 2 - 2 ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ - ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ 2 - 2 ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΣΕΝΤΡΑ - ΕΞΕΔΡΑ

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ - ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ 2 - 2 ΟΙ ΑΤΥΧΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΒΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ

Σε δυο  φάσεις ο Δημήτρης Βεζιρτζογλου θα μπορούσε να είχε καθαρίσει το ματς αν τελείωνε πιο καλά τις ευκαιρίες που του παρουσιασθηκαν. Πάντως ο Βεζιρτζογλου ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστης του ματς με τα δυο γκολ που πέτυχε αλλά και γενικά με την απόδοση του.

Στο 56  κάνει άνω κάτω την άμυνα της Πύλου και μόνος απέναντι στον τερματοφυλακα σουτάρει πάνω από την εστία.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ - ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ 2 - 2 ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

37  Λεπτό  ο Ντελεκος κερδίζει πέναλτι και ο Βεζιρτζογλου κάνει το  1  - 0 για τον ΑΟ Χαλκίς.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ - ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ 2 - 2 ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΗΡΧΕ Ο ΒΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ

Για την ομάδα της Χαλκίδας η σημερινή αναμέτρηση κόντρα στην Πύλο ήταν ένα περίεργο παιχνίδι απ' όλες τις απόψεις... Νέα διοίκηση, νέος προπονητής (ο τρίτος κατά σειρά φέτος), νέοι παίκτες στο αρχικό σχήμα, αλλά ο ένας απ' αυτούς, ο Δημήτρης Βεζιρτζόγλου, ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, καθώς σημείωσε δύο γκολ, το δεύτερο στο 90' ισοφαρίζοντας για την ομάδα της Εύβοιας σε 2-2 ...σώζοντας εν μέρη την παρτίδα.

ΕΚΘΕΣΗ - «ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ 2016»

Η έκθεση αυτοκινήτου «ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ 2016», είναι έτοιμη για να υποδεχτεί τους δεκάδες χιλιάδες φίλους του αυτοκινήτου.
Η μοναδική έκθεση αυτοκινήτου στην Ελλάδα φιλοξενείται στο Ολυμπιακό Ακίνητο Ξιφασκίας (πρώην δυτικό αεροδρόμιο, είσοδος από Λ. Ποσειδώνος) και θα παραμείνει ανοιχτή έως την Κυριακή 30 Οκτωβρίου.
Η Παρασκευή 21 Oκτωβρίου, ήταν αφιερωμένη στους εκπροσώπους των μέσων μαζικής ενημέρωσης και στις εταιρείες που δραστηριοποιούνται στον κλάδο του αυτοκινήτου, στη ελληνική αγορά. Ενδεικτικό στοιχείο του ενδιαφέροντος των εταιρειών είναι ότι έχουν προγραμματισθεί τρεις επίσημες παρουσιάσεις νέων μοντέλων που κάνουν πανελλαδική πρεμιέρα στην έκθεση αυτοκινήτου «ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ 2016».

EKANAN ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΠΡΕΜΙΕΡΕΣ

Και οι δυο κάθισαν  εχθές για πρώτη φορά στον πάγκο της ΑΕΚ . Ο πρώτος ο  Γιώργος Δαβρης έκανε εντυπωσιακή πρεμιέρα με την ΑΕΚ Χαλκίδας να παρουσιάζει πολύ καλό πρόσωπο και με εξαιρετική εμφάνιση να παίρνει ένα σημαντικό διπλό, μέσα στην έδρα της Ερετριας με 0 - 2. Σμυρναίος και Βρεττος τα γκολ της Ένωσης που εντυπωσίασε !!

Λάμπρου: Πιστεύω στην ομάδα μας

Ο έμπειρος τεχνικός της Θήβας έπλεξε το εγκώμιο του Παναργειακού λίγες ώρες πριν την αναμέτρηση των δύο ομάδων.

Δεν έχει περιθώρια η Θήβα να αφήνει τους... βαθμούς να περνούν από δίπλα της, ειδικά σε εντός έδρας αγώνες και απέναντι σε ομάδες που είναι «στα μέτρα της». Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο η ομάδα του Γιώργου Λάμπρου υποδέχεται το απόγευμα της Κυριακής (23/10) τον Παναργειακό, με τον έμπειρο τεχνικό να σημειώνει λίγες ώρες πριν το ματς:«Σαν νεοφώτιστη ομάδα που είμαστε στην κατηγορία και με αρκετά παιδιά που τα τελευταία χρόνια έπαιζαν στα τοπικά πρωταθλήματα, δεν έχουμε την πολυτέλεια να δούμε διαφορετικά κάποιο παιχνίδι.

TZAMI LIVE - ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ !!!!

Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2016

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΜΗ

Είναι ενδεχομένως η πιο φορμαρισμένη ομάδα της Stoiximan.gr Basket League. Μπορεί να μην έχει δώσει ακόμη κάποιο ντέρμπι, αλλά η ευκολία (και η άνεση) με την οποία η ΑΕΚ συντρίβει τους αντιπάλους της δεν μπορεί να περάσει απαρατήρητη. Αυτή τη φορά, η ομάδα του Γιούρι Ζντοβτς ισοπέδωσε την Κύμη Seajets (81-55), η οποία δεν κατάφερε να κάνει το παραμικρό από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Η διαφορά ξέφυγε από νωρίς, για να "τελειώσει" η σεμνή τελετή πριν καν αρχίσει.
Ο MVP
Ο Μάικλ Ντίξον συνεχίζει να αποδεικνύει πως είναι το "Α" και το "Ω" της ομάδας του, προσθέτοντας μια ακόμη εντυπωσιακή εμφάνιση στο ενεργητικό του. Αυτή τη φορά είχε 18 πόντους με 4/6 δίποντα, 3/7 τρίποντα, 1/2 βολές, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 22'46'' συμμετοχής.

ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ

Με όπλο το σερβίς ο Παμβοχαϊκός νίκησε με 3-1 σετ τον νεοφώτιστο Ηρακλή Χαλκίδας και ξεκίνησε με τρίποντο το πρωτάθλημα Volley League «Πάμε Στοίχημα».
Ο αγώνας είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ και ωραίες φάσεις με την ομάδα του Βραχατίου να είναι καλύτερη και πιο αποτελεσματική απέναντι στον Ηρακλή που ισοφάρισε 1-1 σετ και προηγήθηκε 18-15 στο 3ο σετ, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάνουν τη μίνι ανατροπή και να πάρουν το τρίποντο.
Τα σετ: 3-1 (25-18, 19-25, 25-22, 25-20).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ - ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 - 2 ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ - ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 - 2 ΝΑΙ ΜΩΡΗ ΑΕΚΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ

Μπορεί η ΑΕΚ Χαλκίδας να βρίσκεται σε ένα μεταβατικό στάδιο μετά τις αποχωρήσεις έξι βασικών παικτών της με προορισμό τη μεγάλη ομάδα της πόλης, τον ΑΟ Χαλκίς, αλλά ο Δικέφαλος έδειξε ότι είναι εδώ κι ότι έχει βάθος στο ρόστερ του, περνώντας νικηφόρα με 0 - 2  από τη δύσκολη έδρα της Ερέτριας.
Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την πολύ καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε -ειδικότερα- στο β' ημίχρονο και ...ξανανίκησε την Ερέτρια μέσα στο σπίτι της, κάτι που είχε κάνει και πριν 20 μέρες περίπου, για τον θεσμό του Κυπέλλου Ευβοίας σε νοκ άουτ ματς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ - ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 0 - 2 ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο  37 λεπτό του αγώνα ο Σμυρναιος με ωραία ατομική προσπάθεια στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και κάνει το 0  - 1 για την ΑΕΚ Χαλκίδας.

ΜΙΚΡΕΣ ΑΛΛΑ............ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Οι ειδήσεις τρέχουν και το Κοντά Στα Σπορ είναι εδώ για να σας ενημερώνει.

Επιστροφή θα έχουμε για Ευβοιωτη ποδοσφαιριστη ο οποίος είχε πάρει μεταγραφή το καλοκαίρι για ομαδα εκτός Ευβοίας και συγκεκριμένα στην Βοιωτία. Πολυ πιθανόν να φορέσει την φανελα του Ληλα Βασιλικου.

Ενδιαφέρον υπάρχει από ανθρώπους που αγαπάνε την ΑΕΚ Χαλκίδας να αναλάβουν τις τύχες της ομάδας. Οι πρώτες συζητήσεις έχουν γίνει αλλά ακόμα δεν μπορούμε να πούμε περισσότερα.

Εξελίξεις υπαρχουν στον ΑΟ Χαλκίς όσο αφορά την παραμονή ποδοσφαιριστων στην ομαδα . Ίσως μετά το ματς της Κυριακής να δούμε παίκτες να αποχωρούν από την ομαδα αν και σε πρώτη φάση είχαν συμφωνήσει για την παραμονή τους με την διοικηση .