Κυριακή 13 Μαΐου 2012

ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΟΙΡΟΣ ΚΑΝΑΜΕ ΔΩΡΟ ΣΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟ

Ο προπονητής του Ηρακλή Ψαχνών, Γιώργος Φοιρός στάθηκε στο γκολ του Πανσερραϊκού.
Στο τέρμα του Μπανγκουρά αναφέρθηκε ο τεχνικός της ομάδας της Εύβοιας μετά την ήττα (1-0) από τον Πανσερραϊκό. Αναλυτικά ο Φοιρός είπε στη συνέντευξη Τύπου: «Εμείς για ένα ημίχρονο ήμασταν απαράδεκτοι και ήταν σαν να μην ήρθαμε καθόλου να παίξουμε. Στο πρώτο ημίχρονο υπήρχε μόνο ο Πανσερραϊκός. Θεωρώ όμως ότι το γκολ που δεχθήκαμε στο τέλος του πρώτου 45λεπτου ήταν δώρο από την πλευρά μας.
Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να παίξουμε, ήμασταν καλύτεροι σε σχέση με το πρώτο μέρος, προσπαθήσαμε να γίνουμε απειλητικοί αλλά και πάλι δεν το καταφέραμε. Δεν απειλήσαμε όπως θα θέλαμε. Ήταν ένα άσχημο παιχνίδι για μας. Κοιτάζουμε το επόμενο ματς που είναι με τον Βύζαντα και θέλουμε τη νίκη. Ο Πανσερραϊκός είναι λίγο μακριά από τον στόχο του και είναι λογικό ο κόσμος να απέχει από το γήπεδο. Πάντα εξαρτάται από το αν παίζεις καλά και αν είσαι κοντά στον στόχο σου έτσι ώστε να έχεις τον κόσμο κοντά».