Δευτέρα 22 Απριλίου 2013

ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ - ΑΝΑΓ. ΑΦΡΑΤΙΟΥ 2 - 2 ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ

Για τη τελευταία αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Β κατηγορίας στο Αυλωναρι η Άρτεμις Αγ. Γεωργίου υποδέχτηκε την ομάδα του Αφρατιου που την άλλη Κυριακή θα παλέψει για την άνοδο στην Α2 αντιμετωπιζοντας τον Ερμή Πηλίου . Ο αγώνας ήταν  θεαματικός με εναλλαγές στο σκορ.
Στο 13 ο Τρικκας για το Αφρατι με ωραίο πλάσε έκανε το 0 - 1 , μετά από 6 λεπτά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν ύστερα από όμορφη ατομική προσπάθεια του Shehu . Προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήρθαν και τα άλλα δυο γκολ , συγκεκριμένα ο Γκεκας με ένα ωραίο πλασέ έκανε το 1- 2 στο 43 άλλα οι γηπεδούχοι με ένα λάθος του Βάθη έκαναν το 2 - 2 στο 44 .

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ  Θεοδωρου - Σιαπλαουρας - Τσοτσου

ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ  Μολαρης ( 46 Ζαχαριας ) - Μωραιτης - Σουτι - Δαριβερης - Βασιλειου - Σκουρλης - Shehu - Τσαουσης ( 46 Λιαπης -  73 Μουντριχας ) - Σαμαρας - Αιδινης - Τσιρεκης

ΑΝΑΓ. ΑΦΡΑΤΙΟΥ   Πισχινας - Βαθης - Τσακνακης - Πετρακης - Μαριετης ( 23 Κονανας ) - Μαντας - Τρικας ( 46 Σαμαρτζης ) - Καντουρος - Νερουτσος - Αγγελης ( 46 Χαραλαμπους ) - Γκεκας