Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

ΕΠΙΣΚΟΠΗ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 0 - 2 ΕΠΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ

Επεισοδιακή πρόκριση των Ψαχνών στο Ρέθυμνο. Οι Ευβοιώτες κέρδισαν 2-0 την Επισκοπή με τέρματα που σημείωσαν στο πρώτο ημίχρονο οι Ποσίνκοβιτς καιΠατσατζόγλου από την... άσπρη βούλα. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα τόσο στη φάση που ο διαιτητής Παπαγεωργίου καταλόγισε πέναλτι υπέρ των “πράσινων”, όσο και στις αρχές της επανάληψης όταν ζήτησαν την... εσχάτη των ποινών σε ανατροπή του Ράντοβιτς. Από τις εξέδρες είδε τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ο Κώστας Ανυφαντάκης που αποβλήθηκε.

Tα γκολ  (28' Ποσίνκοβιτς σουτ, 45' πεν Χ. Πατσατζόγλου)
Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Αθηνών) Βοηθοί: Σαμοΐλης, Ντάλλας (Αθηνών)

Επισκοπή (Κ. Ανυφαντάκης): Γουναρίδης, Δελήμπασης, Σπανός, Μποτωνάκης, Λάμπρου (68' Πετράκος), Δουμάνης (23' λ.τ Βιτώρος), Πυθαρούλης, Βιγιαφάνε, Βουρβαχάκης, Μανουσάκης (46' Δρακάκης), Ράντοβιτς.
Ηρακλής Ψαχνών (Γ. Κούτσης): Μελίσσας, Παπαδόπουλος, Μπακομήτρος, Παλαιολόγος, Χ. Πατσατζόγλου, Νάκας, Φλίγκος, Ραπτάκης, Παληγεώργος, Γουόρντεν, Ποσίνκοβιτς (90+2' Πολίτης).