Σάββατο 13 Δεκεμβρίου 2014

ΚΑΛΟΧΩΡΙ / ΠΑΝΤΕΙΧΙ - ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 0 - 1

Ο Ελλήσποντος συνεχίζει ακάθεκτος την ανοδική του πορεία καθώς κέρδισε και το Καλοχώρι/Παντείχι με 1-0 σκόρερ τον Στρατή.

Το πρώτο μέρος του παιχνιδιού ήταν μοιρασμένο, παιχνίδι κέντρου και με σκληρες μονομαχίες, αλλά και μέ λίγες ευκαιρίες μπροστά απο τις δύο εστίες.

Η πιο κλασική ευκαιρία του ημιχρόνου ήρθε στο 45' όταν ο Νικολάου πέρασε πάρα πολυ ωραία στον Οικονόμου και εκείνος απο θέση τετ α τετ κρέμασε τον Καραμπά αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

Στο ίδιο έργο θεατές και στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού με το σκληρό παιχνίδι να έχει τον πρώτο λόγο. Στο 52' ο Στρατής άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Λαμψάκου (1-0), ο οποίος πέρασε μέσα στην περιοχή σούταρε και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Καραμπά.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα το Καλοχώρι είχε τις ευκαιρίες να ισοφαρίσει στο 90 και στο 91 έπειτα απο αλλεπάλληλα σουτ των παικτών του Καλοχωρίου, αλλά οι αμυντικοι του Ελλησπόντου έδιωξαν και στις δυο περιπτώσεις πάνω στη γραμμη

Οι συνθέσεις:

Καλοχώρι/Παντείχι (Φουρλής):Καραμπάς Π., Καραμπάς Χρ,. Καραθανάσης (57' Τέκος), Καραμπάς Κ., Ζέρβας, Λουκάς, Σαμπάνης, Δημουλάς (70' Καραμπάς Θ), Ίσαρης
Ελλήσποντος (Μαστραγγελής): Σαλεμής Αγγελάκης, Νάτσης, Κολιόπουλος, Θωμόπουλος, Παπίλας, Νικολάου, Τζήμας (85' Θωμάς), Στρατής (83' Ντουλελάρι), Οικονόμου (77' Βλάχος), Κολιόπουλος