Δευτέρα 18 Μαΐου 2015

ΜΑΛΕΣΙΝΑ - ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 2 - 2 ΦΑΣΕΙΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΜΕΝΕΣ

Στο 27 λεπτό σε προσπάθεια του Γκανα μέσα στην περιοχή  ο τερματοφυλακας του ΑΟ Χαλκις πέφτει στα πόδια του και διώχνει την μπάλα. Ο διαιτητής βλέπει πέναλτι ( κάτι που δεν υπάρχει όπως φαίνεται και από τις φώτο με τον ποδοσφαιριστη της Μαλεσινας να κάνει εντυπωσιακή βουτιά ) και στην εκτέλεση που αναλαμβάνει ο Ρουσσης,  λέει ένα μεγάλο ΟΧΙ ο πορτιέρο της Χαλκίδας Μόνος  που κρατάει το 0 - 0 .

Στο 61 λεπτό και ενώ  το σκορ είναι 2  - 0 υπέρ της Μαλεσινας γίνεται μια φάση που πιστεύουμε ότι αδικεί την Χαλκίδα. Μετά από σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και μέσα στην περιοχή της Μαλεσινας ο Φιλλιπιδης κερδίζει στον αέρα τους αμυντικούς των γηπεδούχων και πιάνει κεφαλιά η οποία πάει προς τα πίσω και μέσα στην μικρή περιοχή, εκεί πετάγεται ο Ανέστης και με νέα κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα . Ο Βοηθός βλέπει οφ - σαιτ και ο διαιτητής ακυρώνει το καθαρό γκολ της Χαλκίδας.