Κυριακή 17 Μαΐου 2015

ΜΠΑΡΑΖ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΕΡΜΗΛΙΟΣ - ΑΟ ΠΑΠΑΔΩΝ 7 - 0

Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε το πρώτο μπαράζ "παραμονής" στη Β' κατηγορία (δε περίπτωση που δεν προβιβαστεί ο πρωταθλητής Εύβοιας στη Γ' Εθνική).

Στο γήπεδο Προκοπίου ο Ερμήλιος Ανθηδώνος ...σκόρπισε στις 7 θάλασσες τους Παπάδεςκερδίζοντας με 7-0 και απέκτησε ένα πολύ μεγάλο πλεονέκτημα για να διώξει την αγωνία της παραμονής ή μη στη Β' κατηγορία.

Θα πρέπει να σημειώσουμε ότι ο νικητής του μπαράζ, στη φετεινή περίοδο και σε όλους τους αγώνες του Α' γύρου είχε σημειώσει 8 γκολ. Θα έφθανε μάλιστα τον ίδιο αριθμό στο 90λεπτο του αγώνα με τον ΑΟ Παπάδων αλλά ο τερματοφύλακας Μάρκου απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Φτούλης του Ερμήλιου, λίγα λεπτά πριν γίνει το 7-0 από τον Θανάση Πόγκα που αναδείχθηκε σε πρωταγωνιστή του αγώνα σημειώνοντας 4 γκολ.

Τα γκολ με τη σειρά: 3' Πόγκας, 17' Πόγκας, 37' Κ. Μπουρνάζος, 44' Πόγκας, 52' Πέντζιος, 60' Φτούλης, 81' Πόγκας.