Τρίτη 31 Μαΐου 2016

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - OASH FC 1 - 2 ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ

Μια καλή ΑΕΚ Χαλκίδας έχασε ένα ματς που έδειχνε να ήταν δικό της.  Το πρώτο ημίχρονο ήταν πλούσιο σε φάσεις  με την ΑΕΚ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ προηγήθηκε με τον Ραπτη , είχε δοκάρι και  της ακυρώθηκε ( κακώς )  γκολ που σημείωσε ο Δημήτρης Ραπτης στον οποίο χρεώθηκε επιθετικό φάουλ από τον διαιτητή Καρρα. Η ομάδα της OASHS FC στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεσε την άμυνα της ΑΕΚ και κατάφερε να ισοφαρίσει ενώ έκανε το 1 -2 στο  79 με γκολ του Αντωνοπουλου. Για ένα γκολ για το οποίο η ΑΕΚ διαμαρτυρεται ( σωστά ) ότι ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ  Γατοπουλος -  Μπουρλιδης - Γεραντωνης - Γιαπλες  - Μπακλαγιαμεζης - Μπαος - Μαγγιδακης - Βασιλειαδης - Βελισσαρακος - Ραπτης -  Αγγελατος .  ( Επαιξαν και οι  Βασιλειαδης Λ. - Γλωσιωτης - Βλασσοπουλος  - Μπασουκος - Αβερκιαδης )