Δευτέρα 20 Νοεμβρίου 2017

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΗΤΤΑ ΣΤΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙ

Ευρεία νίκη πέτυχε το Αυλωνάρι με αντίπαλο την ΑΕΚ Χαλκίδας, αν και ο Δικέφαλος προηγήθηκε στο σκορ.
Ομως, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν λίγο πριν την ανάπαυλα, ενώ στο β' ημίχρονο πάτησαν γκάζι και ...εξαφανίστηκαν.
Στο 20' ο Λάμτσε με πέναλτι για την ΑΕΚ Χαλκίδας έκανε το 0-1.
Στο 23' η ΑΕΚ είχε δοκάρι με τον Καλέντζη!
Στο 33' δοκάρι είχε και το Αυλωνάρι σε κεφαλιά του Τσαλιαγκού.
Στο 44' ο Καραλής για το Αυλωνάρι ισοφάρισε σε 1-1 και με αυτό το σκορ οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.
Στο β' ημίχρονο το Αυλωνάρι ήταν πολύ καλύτερο και στο 51' ο Τόμας έκανε το 2-1.

Στο 72' ο Τσαλιαγκός έκανε το 3-1.
Ο ίδιος παίκτης (Tσαλιαγκός) στο 80' έκανε το 4-1, ενώ τον επίλογο έγραψε ο Παπίλας στο 87' με πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό 5-1.
Στο 89' αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Τόμας για το Αυλωνάρι (απώθησε βίαια τον Ντεγιάννη).
Ομως, οι άνθρωποι του Αυλωναρίου θα υποβάλλουν διαμαρτυρία, καθώς υποστηρίζουν ότι ο Ντεγιάννης έβρισε ...χυδαία τον Κενυάτη ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων.

Διαιτησία: Πόγκας, Περιβολάρης - Νικολάου.

ΑΥΛΩΝΑΡΙ (Μπασούκος): Τζαβάρας, Κόκκος, Δαφνής (69' Μπρεγκανάκου), Καραλής, Ιωαννίδης, Παπίλας, Δ. Μπασούκος, Ζαχαριάς (81' Γ. Καρλής), Τσαλιαγκός (81' Βασ. Βασιλείου), Περιβολάρης (66' Καράπας), Τόμας.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Δάβρης): Ζαφειρόπουλος, Καρβούνης, Κοτρότσιος, Τριανταφύλλου (81' Μάνουελ), Σμπρίνης (59' Ντεγιάννης), Τζαφέρος, Γιαμακίδης, Πεσχύρας, Χρόνης (67' Σταμέλος), Καλέντζης (76' Σταμελάκης), Λάμτσε.