Τετάρτη 20 Μαρτίου 2019

ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ 4 - 2 ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 63  λεπτο  λαθος στην άμυνα της ΑΕ Χαλκιδας το οποιο  εκμεταλλεύτηκε ο Χρήστος Καρβελάς κι άνοιξε το σκορ για τον Μιαούλη 0 - 1.

Στο 66 λεπτο  δυνατό μαρκάρισμα του Σμπρίνη στον Καρβελά, μέσα στην περιοχή, πέναλτι υπέρ του Μιαουλη  το οποίο εκτελεσε ο Καρβελας.  Ούτε, όμως, ο Καρβελάς νίκησε τον Τσαμασφύρα, ο οποίος απέκρουσε και αυτο το πεναλτι, αλλά  πηρε  το ριμπάουντ ο Βοϊλάκης, ο οποίος με σουτ έκανε το 0-2.

Στο 74 λεπτό ο Αρβανακος άρχισε να πυροβολεί και με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1 - 2.

Στο 77 λεπτό ο Καρβελας κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή , στην εκτέλεση ο Αρβανακος με κεφαλιά έκανε το 2 - 2.

Στο 82 λεπτο  ο Αρβανάκος με μια εξαιρετική προσπάθεια και σουτ  πέτυχε το 3-2.

Στο 87 λεπτό ο Γεραντωνης από δεξιά έβγαλε ωραία παράλληλη σέντρα στην περιοχή του Μιαούλη , εκει πετάχτηκε ο Αρβανακος και με πλασέ έκανε το 4 - 2.