Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2012

ΚΥΜΗ - ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 1-2

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε η Ένωση Ερμιονίδας με 2-1 επί της Κύμης, αφήνοντάς τη στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Η Ένωση Ερμιονίδας ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον Μπούρα, ο οποίος στο 31’ έκανε το 1-0 και έστειλε την ομάδα του προηγούμενη στο ημίχρονο.
Στην επανάληψη, η Κύμη προσπάθησε να αντιδράσει και το κατάφερε στο 70’ με τον Σαββίδη, ο οποίος είχε μπει δέκα λεπτά πριν ως αλλαγή και έκανε το 1-1. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να πάρουν ούτε το βαθμό της ισοπαλίας, αφού στο 81’ ο Δερμιτζάκης διαμόρφωσε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους, χαρίζοντας τους πολύτιμους τρεις βαθμούς στην Ένωση Ερμιονίδας.
ΑΟ ΚΥΜΗΣ: Παπαδόπουλος, Αναστασίου Β., Μπλατσιώτης, Κύρου, Κόκκος (60' Σαββίδης), Καλογερόπουλος, Φωτιάς, Ηλίας, Τσαλιαγκός (73' Γεραντώνης), Γκάτσης, Γεωργουδάκης.
ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Καταχανάκης, Τζιέρης, Μπούρας, Δημητρακόπουλος, Τσολακίδης, Στάμος, Στάικος, Σωπιάδης, Χρήστος (77' Κωνσταντινίδης), Δερμιτζάκης, Τζώρτζης (63' Κοζοκάρου).