Σάββατο 13 Απριλίου 2013

ΚΗΡΙΝΘΟΣ – ΑΕΚ Ν. ΠΥΡΓΟΥ 2-2: Έκλεισε μια πετυχημένη χρονιά για την ΑΕΚ

Με  το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την Κήρινθο η ΑΕΚ Νέου Πύργου, αφού ήρθε ισόπαλη 2-2 με την ομώνυμη τοπική ομάδα, κλείνοντας έτσι μια πολύ επιτυχημένη χρονιά στο πρωτάθλημα της Α2 κατηογρίας, που τη φέρνει να τερματίζει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 50 βαθμούς και να έχει πολλούς στόχους και φιλοδοξίες για το μέλλον.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, το παιχνίδι ήταν πολύ καλό και οι δύο ομάδες έπαιξαν πολύ ωραίο ποδόσφαιρο και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο πρώτο 25’ λεπτό του αγώνα. Το σκορ για την ΑΕΚ άνοιξε στο 7’ λεπτό ο Καραβάς, ενώ δύο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 9’ ο Ντέντης έκανε το 0-2. Η Κήρινθος μείωσε στο 11’ με τον Δρακόπουλο, ενώ ο Πυθαρούλης στο 24’ λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το δεύτερο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στις επιθετικές πρωτοβουλίες, χωρίς όμως καμιά τους να καταφέρει να πετύχει κάποιο τέρμα.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σιμιτζής με βοηθούς τους Κουβαλάκη και Μακρή.
ΚΗΡΙΝΘΟΣ: Τσώτος, Δημητρίου, Τριανταφύλλου (52’ Εμμανουήλ), Σεφέρης (80’ Μουργκογιάννης), Θωμάς, Ματράκας, Μόσχου, Βρέττος, Κυπραίος (56’ Πάνου), Πυθαρούλης, Δρακόπουλος
ΑΕΚ Ν. ΠΥΡΓΟΥ: Μπαρμπούνης, Στεφανής, Φικάι, Γιουκάι (75’ Χαλαστάρας), Λάντζος, Κυρπισλίδης, Ντέντης, Λυσσέας, Καπάνταης, Γοργομάτης, Καραβάς