Τετάρτη 15 Οκτωβρίου 2014

ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ - ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1 - 2 ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ

Όλα έδειχναν ότι  ο αγώνας πάει για παράταση στις Γούβες, αφού το σκορ ήταν ισόπαλο 1-1, όμως στα τελευταία λεπτά η ομάδα της ΑΕΚ κατάφερε να πετύχει το 1-2 και να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση από την μοναδική εκπρόσωπο της Γ' κατηγορίας που είχε απομείνει στο κύπελλο ομάδα του Ευβοϊκού Γουβών.
Ισόπαλο έληξε το πρώτο ημίχρονο 0-0, ενώ στην επανάληψη η φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 55' με γκολ που σημείωσε ο Λάμτσε 0-1.
Στο 83' ο Ευβοϊκός Γουβών κατάφερε να ισοφαρίσει με σκόρερ τον Ιωσήφ κι ενώ όλα έδειχνα ότι ο αγώνας πάει για παράταση ο Ηλίας Παπαϊωάνου που μπήκε αλλαγή με ένα δυνατό σουτ σημείωσε το νικητήριο γκολ για την ΑΕΚ Χαλκίδας που την στέλνει στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ευβοίας.