Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2016

ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Με 3  - 0 σετ έχασε η ομαδα του Ηρακλή Χαλκίδας από την ομαδα του Παναθηναϊκού.

Με τους Μελγκαρέχο, Τσίροβιτς να ανεβάζουν στροφές και να είναι μία ομάδα μόνοι τους ο Παναθηναϊκός νίκησε εύκολα τον Ηρακλή Χαλκίδας με 3-0 σετ και μπαίνει δυναμικά στην τελική ευθεία για τα μεγάλα ντέρμπι που έχει μπροστά του με ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό και θα κρίνουν πολλά στη συνέχεια του πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου με μόλις 15 λάθη δεν έδωσε δικαιώματα στην ομάδα της Χαλκίδας. Μάλιστα και στα τρία σετ είχε συνέχεια μεγάλο προβάδισμα στο σκορ και δεν πιέστηκε από τη μαχητική ομάδα του Σπύρου Γκολίτση που είχε μέτρια υποδοχή και περιορισμένες λύσεις στην επίθεση.
Διαιτητές: Κουτσούλας, Χανδρινός

Διακύμανση:
1ο σετ: 8-4, 16-8, 21-12, 25-14
2ο σετ: 8-5, 16-13, 21-15, 25-21
3ο σετ: 8-7, 16-11, 21-18, 25-20

*Οι πόντοι του Παναθηναϊκού προήλθαν από 4 άσσους, 36 επιθέσεις, 8 μπλοκ και 24 λάθη αντιπάλων και του Ηρακλή Χαλκίδας προήλθαν από 4 άσσους, 33 επιθέσεις, 4 μπλοκ και 15 λάθη αντιπάλων.

Τα σετ: 3-0 (25-14, 25-21, 25-20) σε 77'

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ανδρεόπουλος): Μαρούλης 1 (μπλοκ), Μελγκαρέχο 11 (9/12 επ, 2 άσσοι, 65% υπ - 35% άριστες), Χαραλαμπίδης 4 (4 μπλοκ), Τσίροβιτς 13 (11/18 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ, 53% υπ - 41% άριστες), Γκονζάλες 9 (8/19 επ, 1 μπλοκ), Ρανγκέλ 10 (8/10 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ) / Δαρίδης (λ, 71% υπ - 57% άριστες), Ρεζκ, Δημητριάδης, Μπέλος

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκολίτσης): Τάπια 13 (11/22 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Κανέλλος 2 (2/8 επ), Κλότσκο 2 (2/6 επ, 56% υπ - 44% άριστες), Κασαμπαλής 3 (2/2 επ, 1 μπλοκ), Γκόρτσανιουκ 10 (8/18 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ, 56% υπ - 44% άριστες), Αδαμόπουλος 1 (1/5 επ) / Παπαδημητρίου (λ, 78% υπ - 44% άριστες), Μάρκου, Κολτσιάκης Χρ. 9 (7/12 επ, 2 άσσοι, 38% υπ - 15% άριστες), Αντιφάκος 1 (μπλοκ), Γαλιώτος, Κολτσιάκης Γ.